Advert

DUMANDAĞ: YATIRIMCILAR BAŞKA ŞEHRİ TERCİH ETTİ!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
DUMANDAĞ: YATIRIMCILAR BAŞKA ŞEHRİ TERCİH ETTİ!
DUMANDAĞ: YATIRIMCILAR BAŞKA ŞEHRİ TERCİH ETTİ!
Bu içerik 665 kez okundu.

2017 yılında Arap yatırımcılarla imzaladıkları yatırım anlaşmasının arsa tahsisinin yapılmaması nedeniyle iptal edildiğini belirten Elazığ Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanı M. Ali Dumandağ, yatırımcıların bu nedenle başka bir şehri tercih ettiklerini söyledi.

Elazığ’a gelen Suudi Arabistanlı İşadamları, Elazığ’da et ürünleri üzerine yatırım yapmak için Ticaret Borsası Mehmet Ali Dumandağ ile protokol imzalamış, el sıkışılmıştı. O protokol imzalandıktan sonra sessizlik olmuş ve bugüne kadar da o anlaşmanın sonucunun ne olduğu gündeme gelmemişti. Yapılan anlaşma ile ilgili son durumu anlatan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, “Besi ortakları ile biz bir ortaklık kurduk. Ortaklığımız devam ediyor. Ama istediğimiz seviyede değil. Hedefimizin %20’sindeyiz. Çünkü istediğimiz araziyi alamadık. Sektörün sıkıntıya girmesi, Arapların buraya gelmesi. Biz burada geniş bir yatırım yapacağız ve bu yatırımı tüm Türkiye’ye tüm bölgeye faydası olması hedefiyle geldiler. Tabi ki biz burada adamları, o şartları bildirdiğimiz zaman şartlar yerine gelmedi. Gelmeyince de adamlar başka illere gittiler, başka illere yatırım yapmaya başladılar. Bizim buraya gelip gidiyorlar ve biz sizden çok memnunuz diyorlar. Ama icraattan memnun değiller. Bende icraattan memnun değilim” diye kaydetti.

Dumandağ, “Bizim üniversiteye ait bir arazi var. o arazide üniversiteye tahsis edilmişti. Üniversiteye de o arazi için vekillerimiz söyledi, valimiz söyledi, bakana gittik bakan beyde verilsin diye söyledi, cumhurbaşkanımızda verilsin dedi. Üniversite ise o araziyi bir türlü vermedi. Biz artık kendi imkânlarımızla bir şeyler yapmaya çalışacağız. Çünkü bu işi yapacağız diye kaile yok. Bizim bu memlekete, bu ülkeye faydamız olsun diye biz tutup mevcut olan arazimizi, şirketimizi değerin altında başkalarını ortak ettik. Adamlar kendi işinde, gücündeler. Biz burada aynı zamanda çobanlık yapıyoruz. Gece gündüz hayvanlara bakıyoruz. Biz diyoruz ki memlekete bir faydamız olsun. Ama burada maalesef yerine gelmeyince adamlar başka yerde yatırım yapmaya başladı. Buraya gelen yatırımcılar, bu olsun veya başkası olsun bir defa geliyor, ikinci defa geldiği zaman bende olsam bir yere ikinci defa gittiğim zaman şartlar bana uygun değilse ben gidip paramı oraya gömmem ki” dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X