Advert

PİRİNÇCİ: GEREKLİ YASAL İŞLEMLER YAPILIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
PİRİNÇCİ: GEREKLİ YASAL İŞLEMLER YAPILIYOR
PİRİNÇCİ: GEREKLİ YASAL İŞLEMLER YAPILIYOR
Bu içerik 1146 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Gazetemizin 1 Ağustos’ta yayınladığı “Ceza bile etkilemiyor” başlıklı haberimizde çevreyi kirlettiği iddiası Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nü harekete geçirdiği, ilgili Müdürlüğün ekiplerince yapılan denetim ve incelemelerin sonucunda ilgili firmaya yasal işlemlerin yapıldığı açıklandı.

Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, haberimiz ile ilgili olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken şunları söyledi: “01.08.2019 tarihinde ilimiz yerel gazetelerimizden birinde yayınlanan 'Ceza bile etkilemiyor' başlıklı habere istinaden kamuoyunun yapılan çevre denetimleri hakkında bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

2872 sayılı Çevre Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri kapsamındaki her türlü kirlilik kaynağı ve ihlaller denetime tabidir. Çevre Kanunu'na göre denetimlerde atık su numuneleri alınmakta ve ilgili laboratuvarlara gönderilmektedir. Gelen analiz sonuçlarına göre ise idari yaptırım kararı verilmektedir.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ilimizdeki tesis veya faaliyetlerin çalışmaları Çevre Kanunu ve bu kanuna dayanılarak yürürlüğe giren hava, su, toprak, atık, kimyasallar, koku ve gürültüye ilişkin tüm yönetmeliklere uygunluğu rutin olarak denetlenmekte, gerekli bilgilendirme ve uyarılar yapılmaktadır. Yine Alo181, Cimer vb kaynaklardan gelen her türlü ihbar ve şikâyetler anında değerlendirilerek gerekli iş ve işlemler yapılmaktadır.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yıl içerisinde ani, birleşik, planlı ve gelen şikâyetlere göre çevre denetimleri yapmaktadır. 2018 yılında toplam 250 adet, 2019 yılında ise şu ana kadar 120 adet çevre denetimi yapılmıştır.

Haberde adı geçen kuruluşa 2016-2018 yılları arasında su kirliliği ve kokudan dolayı müteaddit defalar idari yaptırım uygulanmıştır.

30.07.2019 günü bahsi geçen tesiste dâhil olmak üzere birkaç tesise ani çevre denetimi yapılmıştır. Yapılan bu denetimlerde gerekli numuneler alınarak laboratuvarlara gönderilmiştir. Gelen sonuca göre gerekli iş ve işlemler yapılacaktır.

Çevrenin korunması ve gelecek nesillere daha temiz bir ülke bırakmak amacı ile herkesin çevreye karşı daha duyarlı olmasını, çevreyi kirletenlerin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne, Alo 181 hattına, CİMER ve benzeri yollarla ihbar ve şikâyet edilmesi önem arz etmektedir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X