Advert

ŞERİFOĞULLARI: CİP JEOTERMAL İLE HEM SERACILIK HEM SAĞLIK TURİZMİ ZİRVE YAPACAK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ŞERİFOĞULLARI: CİP JEOTERMAL İLE HEM SERACILIK HEM SAĞLIK TURİZMİ ZİRVE YAPACAK
ŞERİFOĞULLARI: CİP JEOTERMAL İLE HEM SERACILIK HEM SAĞLIK TURİZMİ ZİRVE YAPACAK
Bu içerik 607 kez okundu.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, işletim hakkı Elazığ Belediyesi'ne verilen Cip Köyü Jeotermal Kaynak Suyu Sahası'nda önemli yatırımlara öncülük edeceklerini belirterek, "Seracılıkta ve sağlık turizminde şehrimizi önemli bir noktaya getireceğiz" dedi.

Cip Köyü Jeotermal Kaynak Suyu Sahası'nın işletim hakkı ile ilgili Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü ile Elazığ Belediyesi arasında sözleşme imzalandı.

Geçtiğimiz ocak ayında açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yapılan ve işletim hakkı Elazığ Belediyesi'ne verilen Cip Köyü Jeotermal Kuyusu'nun yer aldığı saha ile ilgili taraflar arasında yapılan sözleşmenin ardından sahanın işletim hakkı resmen Elazığ Belediyesi'ne geçmiş oldu.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seracılık ve sağlık turizminde Elazığ'ı zirveye taşıyacak sahayı en güzel şekilde değerlendireceklerini ve yatırımcıların önünü açacaklarını belirterek, "Sahanın 30 yıllık imtiyaz sahibi olacak Elazığ Belediyesi öncülüğünde, bölgede hayata geçirilecek yatırımlarla seracılık faaliyetleri ve termal tesis işletmeleri şehir ekonomisine önemli katkı sağlayacak" dedi.

Başkan Şerifoğulları, Cip köyünde bulunan ve 2 bin 300 metre derinlikte, 60 derece sıcaklıkta su çıkan Cip Köyü Jeotermal Su Kuyusu sahasının Elazığ ve bölge adına çok önemli olduğunun altını çizerek, 45 dönümlük sahada çok güzel yatırımlar yapılacağına inandığını vurguladı.

Seçim öncesi açıkladığı önemli projelerden birinde daha çok önemli bir adım atıldığını aktaran Şerifoğulları, "Sahanın tasarrufu 30 yıllığına Elazığ Belediyemizde olacak. Bizim öncülüğümüzde yapılacak yatırımlarla şehrimiz önemli kazanımlar elde edecek. Özellikle alanda sağlık turizmi noktasında yapılacak yatırımlar, şehrimize önemli katkılar sağlayacak. Elazığ’da son yılların en büyük enerji yatırımlarından biri olan jeotermal kuyusu sayesinde, turizmden enerjiye birçok alanda büyük bir atılım gerçekleşecek ve şehrimiz bu alanlarda inşallah zirve yapacak. Elazığ Belediyesi olarak sağlık turizmi ve seracılık faaliyetlerinin artmasına büyük katkı sağlayacak kaynak suyunun en iyi şekilde değerlendirilmesine öncülük edeceğiz. Elazığ Belediyesi tarafından kurulacak şirket sayesinde de bu alanda yapılacak yatırımların öncüsü olacağız. Maden Teknik Arama Genel Müdürlüğü’nden gelecek sıcak su raporlarına göre Avrupa Birliğine proje hazırlayacak ve bölgeye çok güzel bir sağlık tatil köyü kazandırmak için yatırımcı firmalarla görüşeceğiz. Tabi bu su aynı zamanda tarımsal sulamada da kullanılacak. Özellikle seracılığın gelişmesi açısından bu kaynak suyu çok önemliydi. İnşallah öncülük edeceğimiz yatırımlarla hem tarıma hem de turizme, dolayısıyla da ekonomiye ve istihdama çok ciddi katkı sağlanmış olacak. Daha önce ‘İstihdam ve Kalkınma Projeleri’ başlığı altında açıkladığımız bu projemizde önemli bir mesafe kat etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgede çalışmaları en kısa sürede başlatacağız. Yapılan ihalenin ve sonrasında hayata geçecek yatırımların ilimize ve bölgemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı