Advert

BALCI, MÜSİAD DOST MECLİSİ’NE KONUK OLDU

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BALCI, MÜSİAD DOST MECLİSİ’NE KONUK OLDU
BALCI, MÜSİAD DOST MECLİSİ’NE KONUK OLDU
Bu içerik 378 kez okundu.

Sevilay ÇAKMAKCI / Müstakil Sanayici İş Adamları (MÜSİAD) Elazığ Şubesi Dost Meclisi toplantılarına bu hafta İŞKUR Elazığ İl Müdürü Abdullah Balcı konuk oldu.

MÜSİAD Elazığ Şubesi’nin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Çalışma ve İş Kurumu’nun çalışmaları, vizyonu ve misyonu konuşuldu.

Toplantısını açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Elazığ Başkanı Mehmet Özeren, katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür ederek, “Çalışma ve İş Kurumu son yıllarda vizyon değiştirerek, çalışma hayatının her noktasına ulaşmıştır. İlimizin ekonomik gelişiminin temel dinamiklerinden olan istihdamın arttırılması, kalifiye eleman temininde sıkıntıların aşılması alanında Çalışma ve İş Kurumu çok başarılı hizmetlerde bulunmaktadır. Bizler MÜSİAD ailesi olarak kurumun yeni vizyonunun başarılı olduğuna inanıyor, kurum personelinin özverili çalışmalarını takdirle karşılıyoruz. Özel sektöre ayrılan miktar 18 milyon lira. Bu bütçenin yarısı ekonomiye dönecek diğer tarafta Toplum Yararına Çalışma Programı'nda 66 milyon bütçe ayrılmış ama istihdam oranı sıfır, ayrılan bütçe ile direk işverenin desteklenmesi daha olumlu olur, bu sebepledir ki Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında istihdam edilen personellerin devlet kurumlarından ziyade özel sektör tarafına kanalize etmek iş dünyası ve ülke ekonomisine ciddi katkılar vereceğini düşünüyorum” dedi.

İŞKUR Elazığ İl Müdürü Balcı ise, “2018 yılında beklentilerin üstünde bir istihdam gerçekleştirdik. Toplamda 21 bin 606 kişiye ulaştık. Yani bu kişiler istihdam edildi. İş başı eğitiminde 2 bin 806 kişiyi, mesleki eğitim kursunda 2 bin 219 kişiyi, girişimcilik kursundan 817 kişiyi, Toplum Yararına Programı'ndan 6 bin 521 kişiyi, toplamda da 21 bin 606 kişiyi işe yerleştirdik. 2018’in Ocak ayında işsiz sayımız 17 bin 628 kişiydi. Biz 2018 Aralık sonu itibariyle 21 bin 600 kişiye ulaştık. Yani işsiz sayımızı eksi 3 bin 978 ile artı istihdam yaparak kapattık. Yine İŞKUR’da düzenlenen kurslarda eğitim gören ve sertifika alan kişi sayımız 21 bin 606 kişidir. Sertifika alan kişilere de iş imkanı sağlanmıştır.2019 yılı başında Elazığ’da resmi olarak 42 bin civarında resmi olarak işsiz var. Kendi isteği dışında işinden ayrılan kişi sayısı 9 bin 612 kişidir. Bu kişiler işsizlik ödeneğine başvuran kişilerdir.9 bin 612 kişiden 3 bin 817 kişi işsizlik ödeneğini hak etmiştir. Yani yaklaşık 18 milyon 540 bin lira ödeme yapılmıştır. İş imkanı sağlamak için bütün gayretimizle çalışıyoruz. İŞKUR’da düzenlenen kurslarımızda eğitim gören ve sertifika alan 21 bin 606 kişidir. Sertifika alan kişiler işe başlamıştır. 2019 yılı başında Elazığ’da kayıtlı olarak 42 bin civarında işsiz var. Kendi isteği dışında işinden ayrılan kişi sayısı 9 bin 612 kişidir. Bu kişiler işsizlik ödeneğine başvuran kişilerdir.9 bin 612 kişiden 3 bin 817 kişi işsizlik ödeneğini hak etmiştir. Yani yaklaşık 18 milyon 540 bin lira ödeme yapılmıştır. İş imkanı sağlamak için bütün gayretimizle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X