Advert

DEMİRTAŞ: MAĞDURİYETLERİMİZ GİDERİLENE KADAR SUSMAYACAĞIZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
DEMİRTAŞ: MAĞDURİYETLERİMİZ GİDERİLENE KADAR SUSMAYACAĞIZ
DEMİRTAŞ: MAĞDURİYETLERİMİZ GİDERİLENE KADAR SUSMAYACAĞIZ
Bu içerik 465 kez okundu.

Öz Büro İş Sendikası üyeleri, geçen yıl yayımlanan 696 sayılı KHK ile kadroya geçen üyelerinin bazı özlük haklarından yoksun bırakıldığını savunarak, protesto etti.

Öz Büro İş Sendikası, Türkiye genelinde eş zamanlı basın açıklaması yaparak, geçen yıl KHK ile kadroya geçen üyelerinin bazı özlük haklarından yoksun bırakılmasını protesto etti. Öz Büro İş Sendikası'ndan bir grup Fethi Sekin Şehir Hastanesi önünde bir araya geldi. Grup adına açıklama yapan Öz Büro İş Sen Elazığ Başkanı İrfan Demirtaş, “Taşeron çalışırken yaşadığımız hak kayıplarının, haksız ve yanlış uygulamaların sebebi olarak taşeron sistemini görüyor, bunu anlıyorduk. Ancak kadrolu olduktan sonra bu sorunların ve haksızlıkların artarak devam ediyor olmasını asla kabul etmiyoruz. Hastane gibi insan sağlığını ve insan yaşamını doğrudan etkileyen hizmet süreçlerinin başarılı olmasının yolu çalışanların motivasyon ve performansından geçmektedir. Ancak üzülerek ifade ediyorum ki; bu durum göz ardı edilmekte bir kısım idareciler tarafından üyelerimize uygulanan psikolojik baskıların ardı arkası kesilmemektedir. 696 sayılı KHK gereği tüm haklarımızla kadroya geçmiş olmamıza rağmen eğitim intibaklarımız, yüzdelik dilimlerimiz, enflasyon farklarımız, bordrolarımızdan çıkarılmıştır. Toplu sözleşme enflasyon oransız hariç yüzde 4+4 iken enflasyon oranı yüzde 21’dir. Kamuda çalışan tüm işçi, memur hatta emekliler enflasyon farkını almış iken ağır iş koşullarında çalışan üyelerimizle yüzde 13’lük enflasyon farkının verilmemesini asla doğru bulmuyor ve kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Demirtaş, “Kamuda işini özveriyle yapan ancak taşeron sistemi iken yıllardır büyük mağduriyetler yaşayan üyelerimizin sorunlarının halen çözülmemesi nedeniyle görevlerini gerekli yerine getirmeyen, ihmal gösteren bir kısım kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunma zorunluluğu hakkımıza doğmuştur. Yapılan tüm bu haksız uygulamaların sona erdirilmesi ve iş yerindeki huzurun ve etkin verimli çalışma ortamının tekrar sağlanabilmesi amacıyla yapacağımız suç duyurusu sonucunda yüce Türk yargısının sorumlular hakkında en ağır cezayı hükmedeceklerine olan inancımız tamdır. Biz ne 12 Eylül’de tankların arkasında durduk ne 28 Şubat’ta beşli çeteler olduk, ne de 15 Temmuz’da firavunun gömleğini giyinip de Musa’nın rozetini takanlardan olduk. Haklılığımız, emeğimiz alınana kadar mağduriyetlerimiz giderilene kadar susmayacağız, meydanlarda haykırmaya devam edeceğiz” dedi.

Öz Büro İş Sen üyeleri de mağduriyetlerinin giderilmesini istediler. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X