Advert

ÖZEREN: ELAZIĞ'A HAKSIZLIK YAPILIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ÖZEREN: ELAZIĞ'A HAKSIZLIK YAPILIYOR
ÖZEREN: ELAZIĞ'A HAKSIZLIK YAPILIYOR
Bu içerik 473 kez okundu.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Mehmet Özeren, "Çıkan yasaya göre Elazığ'ın, Malatya, Sivas ve Erzincan illerinin bulunduğu kategoride anılması tekstil sanayisinin gelişmesine engel olmuştur" dedi.

Özeren, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi: "1. ve 2. Bölge'de tekstil ve deri sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların 31.12.2020 tarihine kadar 3. kategoride desteklenen illere taşıyan yatırımcılar en az 100 kişi istihdam sağlanması koşulu ile sigorta primi işveren desteği stopaj desteğinden faydalanması konusunda Cumhurbaşkanı kararı 6 Ağustos tarihinde yayınlanmıştır.

Çıkan yasaya göre Elazığ, Malatya, Sivas ve Erzincan illerinin bulunduğu kategoride anılması tekstil sanayisinin gelişmesine engel olmuştur. 120 büyük işletme ve 15.000 kişi istihdam sağlayan Malatya ile anılması, Çankırı, Kahramanmaraş, Erzurum, Niğde, Yozgat gibi illerin Elazığ'dan daha fazla desteklenmesi Diyarbakır, Şanlıurfa, Muş, Bingöl, Bitlis gibi illerin diğer desteklerin yanı sıra stopaj desteğinin %10'unu alması ilimizde son zamanlarda canlanmaya yüz tutan tekstil sanayisinin gelişmesini engellemiştir. Umarım bu hatadan dönülmesi 6. Bölge Teşvik Yasası gibi geç kalınıp 'atı alan Üsküdar'ı geçti' sözünü yaşatmaz. Temennimiz bir an önce itiraz edilip Elazığ'ın Diyarbakır, Urfa ve Batman'ın içinde bulunduğu kategoriye alınması ve bu sektörün canlanması için destek sağlanması, aksi halde gelecek olan yatırımlar yön değiştirecek bu da ilimize yapılacak yatırım ve istihdamlara büyük darbe vuracaktır."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X