Advert

SAADETLİ BAŞKAN’IN BÜYÜK BAŞARISI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SAADETLİ BAŞKAN’IN BÜYÜK BAŞARISI
SAADETLİ BAŞKAN’IN BÜYÜK BAŞARISI
Bu içerik 1008 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ'ın Saadet Partili tek belediyesi olan Yazıkonak Belde Belediyesi Başkanı Hatif Çadırcı, gazetemize ilk 3 ayda yaptığı hizmetleri anlattı.

10 bin nüfuslu Yazıkonak beldesi 31 Mart seçimleri sonrasında el değiştirerek Ak Parti’den Saadet Partisi’ne geçti.

Saadet Partisi Yazıkonak Belde Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, ilk zamanlar belediyenin araba aküsü alacak parasının dahi olmadığını ifade ederek, "Göreve geldiğimiz gün 10.5 milyon TL borçla karşı karşıya kaldık. O kadar borçlu bir belediye devralmıştık ki belediyenin makam arabasının aküsü bile bitmişti. Servise gidip akü almak istedik servis yetkilisi bize aynen şunu söyledi; biz sizin belediyenize güvenmiyoruz 6 bin lira geçmiş borcunuz var borcunuzu ödemeyene kadar size akü vermiyoruz. O kadar kötü bir durumdaydı ki belediye, 650 lira verip akü alacak parası yoktu'' dedi.

YEMEK, ELBİSE, TESPİH, KAYISI FATURALARI...

Geçmiş belediye yönetiminin anlamsız bir şekilde borçlanma yaptıklarını belirten Çadırcı, "Göreve başladığımız hafta belediyenin yapmış olduğu harcamalara baktık. O kadar abuk sabuk harcamalar yapıldığını gördük ki. Bunun içerisinde 600 bin liranın üzerinde elbise faturası, 400 bin liranın üzerinde yemek faturası, 23 bin lira küsuratında limon fideleri faturası, 17 bin lira tespih faturası, 60 bin lira küsuratında kayısı faturalarıyla karşılaştık. Biz özellikle tespih paralarını ödemiyoruz. Bu iş mahkemelik olacak. Borcu yapan kişiler mahkemeye gidip derdini anlatsınlar. Bir kişinin 27 senede yapabileceği borcu geçmiş yönetim 5 senede yapmış'' diye konuştu.

"MİLLETVEKİLİ DANIŞMANLARI BELEDİYEMİZDE ÇALIŞMAMALARINA RAĞMEN MAAŞ ALIYORDU"

Yazıkonak Belediyesi'nde 30'a yakın bankamatik memuru tespit ettiklerini söyleyen Çadırcı, "Özellikle şunu da belirtmek istiyorum, milletvekili danışmaları bile belediyemizde çalışmamalarına rağmen belediye başkan yardımcılığı kadrosundan maaş alıyordu. Bunlardan biri Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'ın danışmanı Hıdır Seçkin. Şu anda bu arkadaş Elazığ Belediyesi'nde görev yapıyor. Biz göreve başlamadan önce bir milletvekilinin de yakını buradan maaş alıyormuş, biz gelmeden önce kendisi ayrılmış. Bununla ilgili belgeler belediyemizde mevcuttur. Biz yönetim olarak belediyemizin incelenmesi için yetkili kurumlardan müfettiş talebinde bulunduk. Ancak şu ana kadar belediyemize herhangi bir müfettiş gelip denetim yapmadı'' dedi.

"BELEDİYENİN KASASINA 4 AYDA 1 MİLYON LİRA PARA GİRDİ"

Göreve geldiklerinde enkaz halinde bir belediye devraldıklarını söyleyen Çadırcı, "Bu enkazı ortadan kaldırmak için yaptığımız ilk iş belediyedeki israfın önüne geçtik. Bir buçuk senede hedeflediğimiz noktaya Allah'a hamdolsun ki 3 ay gibi kısa bir zamanda ulaştık. Belediyede yapılan israfın önüne geçtiğimiz günden bu yana belediye kasamıza 1 milyon küsuratında para girdi. Bununla beraber şu ana kadar çeşitli şahıs ve esnaflara 200 bin lira civarında da bir borç ödedik. Bu borçlarımızı ödemenin yanında beldemiz halkına hizmet etmeyi de ihmal etmedik. Belediyemize ait halk otobüslerimiz atıl haldeydi, belediyemizi borçlanmaya götürmeden iki tane otobüs aldık, bayramda bu otobüslerimiz hizmete girecek. Bunun yanında 11 durağımızı kendi imkanlarımızla yeniledik. Batık olan bir belediyeyi tasarrufla belirli bir noktaya getirdik Türkiye'de bizim belediyemizin 4 ayda yakaladığı bu başarıyı başka bir belediyenin yakaladığına ben inanmıyorum. Yöneticiler dürüst olduktan sonra devletin malına el uzatma alçaklığında bulunmadıkları takdirde çok kısa bir süre içerisinde belediyeler başta olmak üzere tüm devlet kurumları toparlanır'' şeklinde konuştu.

(HABERİN VİDEOSU  https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=DMx37QH--1Y )

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X