Advert

KAMAÇ: TEKSTİL YATIRIMLARININ DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KAMAÇ: TEKSTİL YATIRIMLARININ DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ
KAMAÇ: TEKSTİL YATIRIMLARININ DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ
Bu içerik 1104 kez okundu.

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Süleyman Kamaç, “Çıkan yasaya göre Elazığ, Malatya, Sivas ve Erzincan illerinin bulunduğu kategoride anılması tekstil sanayisinin gelişmesine engel olmuştur” dedi.

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Kamaç, yaptığı açıklamada şöyle dedi: “1 ve 2. Bölge'de tekstil ve deri sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmaların 31.12.2020 tarihine kadar 3. kategoride desteklenen illere taşıyan yatırımcılar en az 100 kişi istihdam sağlanması koşulu ile sigorta primi işveren desteği stopaj desteğinden faydalanması konusunda Cumhurbaşkanı kararı 6 Ağustos tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Çıkan yasaya göre Elazığ, Malatya, Sivas ve Erzincan illerinin bulunduğu kategoride anılması Elazığ’ın tekstil sanayisinin gelişmesine engel olacaktır. Çok ciddi bir oranda Elazığ’da istihdam alanı oluşturan tekstil sektörünün istihdam potansiyeli, üretim hacmi, dış ticarete konu olması yanında lojistik, imalat, enerji gibi birçok sektöraçısından önemli bir yere sahip olan tekstil ve hazır giyim sektörü ekonomik kalkınmada oldukça önemli bir yere sahiptir.

Elazığ’ın son zamanlarda tekstil konusunda yatırımcıların ilimize yatırım kararları ilimizde sevinçle karşılanmıştı, yalnız çıkan son yasa ile birlikte bu avantajın bir önemi kalmıyor, tekstilde iyi bir konumda olan Malatya ile anılması ve bölgedeki diğer illerinden Elazığ’dan fazla desteklenmesi ilimizde tekstil sektörünün gelişmesine engel teşkil edeceği düşüncesindeyim. Elazığ'ın Diyarbakır, Urfa ve Batman'ın içinde bulunduğu kategoriye alınması ve bu sektörün canlanması için Elazığ Ekonomi Platformu olarak siyasilerimizin, idari ve mülki amirlerimizin bu konuyu dile getirip bu yapılan haksızlığı düzeltilmesi için gayret göstermelerini bekliyoruz. Temennimiz bir an önce itiraz edilip Elazığ'ın Diyarbakır, Urfa ve Batman'ın içinde bulunduğu kategoriye alınması ve bu sektörün canlanması için destek sağlanması, aksi halde gelecek olan yatırımlar yön değiştirecek bu da ilimize yapılacak yatırım ve istihdamlara büyük zarar verecektir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X