Advert

ELAZIĞ'DA 5 SİYASİ PARTİ VE STK'LAR TEK SES!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELAZIĞ'DA 5 SİYASİ PARTİ VE STK'LAR TEK SES!
ELAZIĞ'DA 5 SİYASİ PARTİ VE STK'LAR TEK SES!
Bu içerik 370 kez okundu.

Elazığ Havalimanı’ndan geçtiğimiz süreç içerisinde Pegasus Hava Yolu Şirketi Elazığ’dan Ankara ve Antalya uçuşlarını iptal etmiş, Elazığ’dan İstanbul ve İzmir seferlerini de azaltmıştı.

Bunun üzerinde Kanal Fırat televizyonu Twitter’da “UçurElazığıPegasus” etiketiyle kampanya başlattı. Kampanya kapsamında binlerce paylaşım yapıldı. Elazığ’daki 5 siyasi parti ve ETSO başta olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşu kampanyaya destek vererek tek ses oldu. Elazığ; sosyal medya Twitter’da uçuşa geçti, binlerce paylaşım yapıldı, siyasi partiler ve STK’lar tek ses oldu. Elazığ Havalimanı’nı kullanan yolcu sayısının her geçen yıl artması ve bir milyonun üzerinde yolcuya sahip olmasına rağmen Elazığ Havalimanı’nda geçtiğimiz süreç içerisinde bazı havayolu şirketleri uçuş seferlerini azaltmış bazı havayolu şirketleri ise Elazığ’a olan uçuşlarını tamamen iptal etmişti.

HEM YER YOK, HEM BİLET FİYATLARI PAHALI

Başta; Elazığ – Ankara / Elazığ – İstanbul uçuşlarının sefer sayılarının azaltılması vatandaşı zor durumunda bırakmış ve acil işi olan vatandaşlar sefer bulamaz durumda kalmıştı. Uçuş seferlerinin azalması bilet fiyatlarının da artmasını beraberinde getirmişti.

Elazığ’dan uçuşlarını iptal eden havayolu firmalarından birisi de Pegasus oldu. Pegasus Havayolu Şirketi; haftada 3 gün olan Elazığ – Antalya / Antalya – Elazığ uçuşlarını talep olmasına rağmen tamamen kaldırdı. Haftada 7 uçuşun olduğu Ankara- Elazığ / Elazığ – Ankara uçuşları da havayolu şirketi tarafından tamamen kaldırıldı.

PEGASUS ELAZIĞ’DAN; İSTANBUL VE İZMİR SEFERLERİNİ AZALTTI

Bu iki şehre olan uçuşlar tamamen kaldırılırken Pegasus İstanbul ve İzmir uçuşlarını da düşürdü. Haftada 6 uçuşun gerçekleştirildiği İzmir – Elazığ / Elazığ – İzmir uçuşları 4’e, Haftada yaklaşık 17 uçuşun gerçekleştirildiği Elazığ – İstanbul / İstanbul – Elazığ uçuşları 14’e düşürüldü.

HER ŞEY O PAYLAŞIMDAN SONRA OLDU

Pegasus Havayolu Şirketi resmi Twitter adresinden; “Elazığ’da bilimin tohumları filizlendi! Yarınlara Uçuyoruz projemiz kapsamında Elazığ’da yaptıklarımızı izlemelisin!” diye destek oldukları bir projenin paylaşımını yaptı.  Pegasus’un bu paylaşımın ardından Kanal Fırat Televizyonu ve elazigsonhaber.com Haber Sitesi sosyal medya Twitter’da “#UçurElazığıPegasus” etiketiyle kampanya başlattı. Başlatılan kampanya kısa süre içerisinde büyük ses getirdi. Binlerce paylaşım yapıldı. Elazığlılar Pegasus Hava Yolu Şirketine seslenerek Elazığ’a olan seferlerin artırılmasını talep etti.

Kampanyaya destek veren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığlı hemşehrilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için, Elazığ'ın iptal edilen uçuşlarını geri istiyor ve azaltılan sefer sayılarının arttırılmasını bekliyoruz” diyerek kampanyaya destek verdi.

Başlatılan kampanya kapsamında Elazığ’daki siyasi partiler de aynı düşünceye ortak oldu. Elazığ’daki siyasi parti il başkanlarından kampanyaya büyük destek geldi. MHP, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi il başkanları da teşkilatlarıyla birlikte Elazığ’ın mağdur olduğu bu konuda tek ses oldu. 5 siyasi partinin de il başkanı aynı görüşte birleşti ve kampanyaya destek vererek “#UçurElazığıPegasus” etiketiyle paylaşım yapıp Pegasus yetkililerinden Elazığ’a uçuşların artırılmasını talep ettiler. Elazığ’daki beş siyasi partinin il başkanlarının şehrin sorunuyla ilgili birleşmesi ve ortak akılda buluşmaları vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

Elazığ’daki sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden de kampanyaya destek geldi. Başta Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere Elazığ’ın sorunlarını duyarlı olan bazı STK’lar Twitter’dan başlatılan kampanyaya destek vererek paylaşım yaptılar.

TÜRKİYE GÜNDEMİNE GİRDİ

Başlatılan kampanyaya belki de en önemli destek Elazığlı vatandaşlardan geldi. Bizzat mağdur olan vatandaşlar başta olmak üzere binlerce Elazığlı bazen keyifli bazen de serzeniş dolu paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımlar neticesinde “#UçurElazığıPegasus” etiketi Türkiye gündemine girmeyi başardı. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı
Ak Parti İlçelerde Temayül Yoklaması Yaptı