Advert

TÜTÜNCÜLERE ‘ZAM’ DOPİNGİ!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TÜTÜNCÜLERE ‘ZAM’ DOPİNGİ!
TÜTÜNCÜLERE ‘ZAM’ DOPİNGİ! İzzet TUMAY
Bu içerik 1056 kez okundu.

İzzet TUMAY / Elazığ’da sayıları her geçen gün artan açık tütün satışı yapan işletmeler, geçtiğimiz günlerde hazır sigaraya yapılan 3 Lira zammın ardından halk arasında ‘kaçak’ olarak bilinen açık tütüne tiryakilerin rağbetinin artması nedeniyle tabiri caizse ‘bayram’ ediyorlar.

Elazığ’da açık tütün satan esnaflar hazır sigaraya yapılan zammın tütün satışlarına olumlu yansıdığını, zamların açık tütüne olan talebin arttırdığını belirttiler. Sigaraya yapılan zammın ardından tiryakilerin büyük bölümünün hazır sigaradan vazgeçerek açık tütüne yöneldiğini belirten tütüncüler, “Sigaraya bir defada 3 Lira birden zam yapılması vatandaşın bütçesini sarstı. Tabii ki bizler bu sektörde ekmek yiyoruz; ancak hiçbir zaman sağlığa büyük zararları olan tütünü tavsiye etmiyoruz” dediler

HER TÜRLÜSÜ SAĞLIĞA ZARARLI!

İster hazır, ister açık olsun her türlü tütün mamulünün sağlığa ciddi anlamda zararlı olduğunu belirten tütüncüler, hazır sigara fiyatlarının yüksek olması nedeniyle daha ucuz olan açık tütüne rağbetin arttığını söylediler.

Genellikle Adıyaman bölgesinden Elazığ’a getirilerek satışa sunulan ve halk arasında ‘kaçak’ tütün olarak bilinen açık tütüne olan ilgi her geçen gün artıyor. Ucuz olması nedeniyle hazır sigaraya bütçesi el vermeyen tiryakiler açık tütünü tercih ediyorlar.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ