Advert

OR, 4. OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK KURULTAYI DEĞERLENDİRDİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
OR, 4. OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK KURULTAYI DEĞERLENDİRDİ
OR, 4. OLAĞANÜSTÜ BÜYÜK KURULTAYI DEĞERLENDİRDİ
Bu içerik 284 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ/ İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, İYİ Parti 4. Olağanüstü Büyük Kurultay’ı değerlendirdi.

Kurultayın büyük bir şölen havasında geçtiğini belirten Or, "Bizlere bu imkanı sağlayan başta Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere genel merkez yönetimine teşekkürü bir borç biliyorum. Bu kongrenin ülkemize, milletimize ve İYİ Partimize hayırlara ve iktidarımıza vesile olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum'' diye yorumladı.

İYİ Parti'nin Türk siyasi tarihinde ender görülen kurultaylardan birini gerçekleştirdiğini ifade eden Or, "Delegelerin kendi teveccühüyle kendi iradeleriyle seçtiği 4. Olağanüstü Kongremizi huzur için yaptık. 4. kongremizin yapmamızın amacı biliyorsunuz tüzükte Genel İdare Kurulu yönetimimiz daha önce 80 kişiden oluşuyordu. Bu da aşırı bir yük oldu. Yine bir tüzük kurultayı yaptık. Bu tüzükte delegelere GİK üyelerini 50'ye düşürelim teklifi sunuldu. Biz de üst kurul delegesi olarak bu teklifi kabul ettik böyle bir karar alınınca da 4. Olağanüstü Kongre mecburi oldu. Bu parti çok büyük zorluklarla ve çok zorlu aşamalardan geçerek kurulan bir parti. Kurumsal olarak artık oturmamız lazım demokrasiyi tam olarak işleten bir parti olduğumuz için partimizi kurumsal kimliğini sağlamlaştırmak adına böyle bir kurultaya ihtiyaç duyduk. Bütün üst kurul delegelerimiz burada söz sahibi olsun, kendi seçtiğini daha sonra beğenmemezlik etmesin, küsen olmasın diye tüm GİK adayları özgür bir şekilde oy istedi delegelerde özgür iradeleriyle seçimini yaptı'' diye konuştu.

"SEÇİLEN KİŞİLER PARTİMİZİ DAHA YUKARILARA TAŞIYACAKTIR"

Genel İdare Kurulu'na Elazığ'dan Yavuz Temizer ve Cihan Paçacı'nın girdiğini söyleyen Or, "Parti divanımız da yeni oluştu. Kurumsal olarak oturabilmesi için 50'ye düşen GİK üyelerini üst kurul delegeleri seçtiği için hemen hemen her bölgede, her ili kapsayacak şekilde Genel İdare Kurulu üyeleri oluştu. Elazığ'da da Yavuz Temizer ve Cihan Paçacı GİK'e girdi. Seçilen kişilere baktığımızda partimizi daha yukarı taşıyacak kişiler oluştu. Daha önce GİK'te olup varlığıyla yokluğu belli olmayan kişiler de vardı. 80 kişi olunca bu çok fark edilmiyor ama şu anda seçilen kişiler çoğunluğu yeni yüzler oldu. GİK üyeliğine müracaat eden 350'ye yakın kişi vardı, bunların arasında 50 kişi asil 25 kişi de yedek olmak üzere GİK'e listeleri yazdık, herkes aldığı oya göre yerini aldı'' diye belirtti.

"KONGREDE ADAY OLACAĞIM"

İl kongrelerinin şubat ayında başlayacağını hatırlatan Or, "Şimdi Türkiye genelinde il kongrelerine hazırlanıyoruz. Bize verilen tarih şubat ayında başlayacak. Öncelikle ilçelerimizde kongrelerimizi yapacağız, ardından merkez ilçe kongremizi, daha sonra ise il kongremizi gerçekleştireceğiz. Ben şubat ayında yapılacak kongrede aday olacağım. Tabi benimle beraber birkaç arkadaşımızda aday olacak. Delegelerimiz kimi uygun görürse yeni il başkanımız ol olacak. İl kongremizi yaptıktan sonra il üst kurulu delegeleri belirlenir ve sonrasında da İYİ Parti kurultayına gideceğiz'' ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X