Advert

STK’LAR NEREDESİNİZ?

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
STK’LAR NEREDESİNİZ?
STK’LAR NEREDESİNİZ?
Bu içerik 299 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Elazığ adına kurulduklarını ve ilin sorunlarına çözüm getirilmesi adına çalışmalar yapacaklarını belirten, ildeki sayıları 160’ın üzerinde olan sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetimleri ilin yaşadığı sorunlar karşında sessizliklerini korumaya devam ediyorlar.

Kuruluş amaçlarına bakıldığında ilin yaşadığı veya yaşayacağı sorunlar karşısında gerekli çalışmaları yapacaklarını belirten sivil toplum kuruluşları nedense sorunlar karşısında seslerini çıkarmak yerine tamamen kendi varlıklarının karşılığı olan protokollerde yer almanın çabasını göstermeye devam ediyorlar.

Elazığ Atatürk Stadı'nın inşasına başlanmaması, Elazığ Havalimanı'na sefer yapan firmaların seferlerini kaldırması veya azaltması, Şehir Hastanesi'nin yapılması ile kapanan ve akıbetleri henüz netleşmeyen hastane binalarının ne olacağının, bu hastanelerin kapatılması ile bulundukları bölgede yüzlerce esnafın mağdur olmasının, yatırım planlamasında Elazığ’ın yer alması gereken kategorilerde yer almamasına tepki göstermemenin, Çimento Fabrikası'nın şehir dışına taşınması girişimlerinde seslerini cılız olarak çıkaran, Suriyeliler konusunda ortada görünmeyen, Elazığ’ın ilerlemesi adına proje sunmayan STK’ların varlıkları kamuoyunda tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Kamuoyunun beklentisinin çok uzağında kalan STK’ların ( bir iki büyük STK’nın dışında ) bu durumu vatandaşların da tepkisine neden oluyor. Kuruluş amaçlarının çok uzağında kalan ve tamamen bazı siyasilerin arkasında yer alan STK’ların bu tutumunun şehre faydadan çok zarar verdiği, tamamen kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettikleri belirtiliyor.

Avrupa ülkelerinde STK’ların bulundukları illerin belediyeleri üzerinde bile etkili olduklarını, belediyelerin şehir ile ilgili çalışmalarında STK’ların görüşlerini alarak hareket ettiğini belirten gurbetçi vatandaşlar, "Avrupa'da STK’lar çok etkili bir konumdalar. İlimizdeki STK’lara baktığımızda tamamen kendi dünyasında çalışma yapan veya bazı siyasi düşüncelerin isteği doğrultusunda hareket eden kuruluşlar olarak görülüyor. Bu doğru değil. STK’ların amacı bulundukları illere hizmet etmek, bunu da hakkıyla yerine getirmektir. Örneğin ilimizde son yıllarda yapılan inşaatlardaki çarpıklık karşısında hangi STK çıkıp da bir tepki göstermiş? Şehrin yaşadığı olumsuzluklar karşısında hangi STK açıklamada bulunmuş? Bu STK’lar gerekli tepkiyi göstermez ise illerine hizmet yapmış sayılmazlar. Bunu da ilimize geldiğimizde maalesef görmek bizleri üzüyor” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X