Advert

KARA LEYLEK KANYONU İÇİN ORTAK ÇALIŞMA

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KARA LEYLEK KANYONU İÇİN ORTAK ÇALIŞMA
KARA LEYLEK KANYONU İÇİN ORTAK ÇALIŞMA
Bu içerik 494 kez okundu.

Elazığ Belediyesi, kısa adı YUFKAD olan Yukarı Fırat Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği ile birlikte, Baskil ilçe sınırları içerisindeki Kara Leylek ve Saklıkapı kanyonları için ortak çalışma alanı oluşturup çeşitli incelemelerde bulundular.

Yaklaşık birkaç ay önce Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından keşfi sağlanan basına tanıtımı gerçekleştirilen Karaleylek ile Saklıkapı kanyonları için düğmeye basılmış olundu.

Geziye katılımcı olarak; YUFKAD Başkanı Aygün Çam, Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Özden Özen, YUFKAD Başkan Yardımcısı Av. Cem Bayındır, STK Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Kenan Peker, Fırat Üniversitesi Elektrik Elektronik Müh. Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Kürüm, A Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Özgül Öztürk Aksu, Elazığ Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Çetin Özmen, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim elemanı Yar. Doç. Dr. Mustafa Demir, Fırat Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Taner Şengül, YUFKAD Yönetim Kurulu Üyesi veteriner hekim Kemal Öner, YUFKAD Yönetim Kurulu Üyesi sosyolog Mustafa Genç, Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Ahmet Fethi Koç yer aldı.

Yaklaşık 4 saatlik bir inceleme ve çalışmanın ardından YUFKAD Başkanı Aygün Çam şu ifadelere yer verdi: "Bir ay önce Sayın Valimiz ve Sayın Belediye Başkanımız tarafından keşfi, tanıtımı sağlanan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarının turizme kazandırılabilmesi için, bugün Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüyle, yönetim kurulu üyelerimizle, Fırat Üniversitesi akademisyenleriyle birlikte birtakım çalışmalar yapmak üzere sahada bulunuyoruz. Kısa adı YUFKAD olan STK’mızın 1. tüzüğünde; Baskil Keban ortak halk kültürünü yaygınlaştırmak, geliştirmek, korumak, arkeolojik ve doğal güzellikleri turizme kazandırmak şeklinde yer alıyor. Bizler de tüzüğümüz gereğince bugün cennetten bir köşe olan Yukarı Fırat’ın göz bebeği Baskil ve Keban ilçelerimizin sınırlarındaki doğal güzellikleri turizme kazandırmanın ana çalışmalarına başlamış bulunuyoruz. Ümit ediyoruz ki bu bölge çok kısa zaman içerisinde tatilcilerin, gezginlerin uğrak yerleri olarak, bölgeye kalkınma anlamında çok önemli katkılar sağlayacaktır."

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Özden Özen ise şu açıklamalarda bulundu: "Dernek Başkanımız Çam’ın da belirttiği gibi kısa bir süre önce Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafınca keşfi sağlanan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarının ilimizin turizmine kazandırmak amacı ile bugün Baskil ilçemize bağlı Akuşağı köyünde bulunuyoruz. Elazığ Belediyesi kentin doğusundan batısına her anlamda şehrin kültür mirasına, turizmine katkı sağlayabilecek her türlü çalışmanın içerisinde yer almaktadır, bundan sonraki süreçte de yer almaya devam edecektir. Bugünde Fırat’ın doğal güzellikleri olan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonları için yerel STK’mız YUFKAD ile ortak bir çalışmaya imza attık. Kamu STK işbirliğinin önem arz ettiği şu günlerde bu çalışmayı Elazığ Belediyesi olarak çok önemli buluyoruz. İlk organizasyon olarak Fırat Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrencilerimize yönelik ücretsiz bir takım gezi ve spor etkinlikleri planlıyoruz. Ağustos ayı içerisinde bir aksilik olmaz ise bu planlamamamızı hayata geçireceğiz. Bunun akabinde ise Belediyemiz tarafınca bölgede kültürel ve turizm anlamında her türlü faaliyeti sağlamaya çalışacağız” Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X