Advert

HALKÇI LİSELİLERDEN 'KAZ DAĞLARI' TEPKİSİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
HALKÇI LİSELİLERDEN 'KAZ DAĞLARI' TEPKİSİ
HALKÇI LİSELİLERDEN 'KAZ DAĞLARI' TEPKİSİ İzzet TUMAY
Bu içerik 1611 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Çanakkale Kaz Dağları’nda altın madeni amacıyla on binlerce ağacın kesilmesine tepkiler sürüyor.

Cumhuriyet Halk Partisine yakınlığıyla bilinen Halkçı Liseliler, altın madeni amacıyla Kaz Dağları'nda süren maden çalışmalarıyla ilgili olarak, "Ekonomik kriz büyüdükçe, ülkedeki yoksul milyonların sesi daha gür çıktıkça hükümet adeta peşkeş çekecek kaynak aramaktadır" dedi.

"EKONOMİK KRİZ ÇIKTIKÇA HÜKÜMET PEŞKEŞ ÇEKECEK KAYNAK ARAMAKTADIR"

CHP Elazığ il binasında Halkçı Liseliler adına açıklama yapan Muratcan Kılıç, "Kaz Dağları'nda yapılan maden çalışmaları kamuoyunun vicdanını yaralamıştır. Ülkemizin dağları, ormanları, nehirleri, doğal zenginliklerimiz yağma ve talana uğramaktadır. Kanadalı bir şirketin AKP hükümeti ile anlaşması sonucu ülkemizin akciğerleri olarak tabir ettiğimiz Kaz Dağları adeta katledilmektedir. Yıllardır özgür akan derelerimizi zincire vuran, dağlarımızı delik deşik eşen, ağaçlarımızı yerinden koparan hükümet, yine doğamızı ve ekosistemimize karşı savaş açmıştır. Ekonomik kriz büyüdükçe, ülkedeki yoksul milyonların sesi daha gür çıktıkça hükümet adeta peşkeş çekecek kaynak aramaktadır. Yıllardır fabrikalarımızı, devlet kurumlarını peşkeş çeken hükümet bu kez de Uluslararası ortaklarına Kaz Dağlarının altındaki madenlerimizi peşkeş çekmektedir. Her şeyden önce bilinmelidir ki, bu halkın ne komisyon uğruna satacak madeni ne de katledilecek ormanları vardır'' diye konuştu.

Kılıç konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye toprakları hükümetin para lazım olduğunda satacağı, yabancılara peşkeş çekeceği kadar kıymetsiz değildir. Kaz Dağları'nın altı da üstü de bu milletindir. Hükümet bugün gün yüzüne çıkmış olan ekonomik krizi ve yoksulluğu böyle ucuz numaralarla örtemez. Yıllardır satılan ve talan edilen kaynaklarımızın hepsi bu milletin alınteri ile birikimleri ile yapılmıştır. Günü geldiğinde milletimiz bu kaynaklarını geri alacaktır. Halkçı liseliler olarak hükümete bir kez daha hatırlatıyoruz, bizim ne kesecek ağacımız ne de peşkeş çekecek madenimiz vardır. Bu toprakların altı da üstü de milletimizindir. Derhal Kanadalı şirket ile yapılan peşkeş sözleşmesi iptal edilmelidir, derhal doğa katliamına son verilmelidir. Hükümet derhal ülkemizin akciğerlerinden elini çekmelidir."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ