YEREL
Giriş Tarihi : 20-08-2019 10:09   Güncelleme : 20-08-2019 10:52

VEFA-DER: ELAZIĞ DAHA ÖNCE GÖRMEDİĞİ HADSİZ, ALÇAK BİR YALANCI İLE KARŞI KARŞIYA!

VEFA-DER: ELAZIĞ DAHA ÖNCE GÖRMEDİĞİ HADSİZ, ALÇAK BİR YALANCI İLE KARŞI KARŞIYA!

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ’da güvenlik gerekçeleri sebebiyle isminin saklı tutulduğu bir vatandaşın kendisini sözde peygamber ilan ederek çevresindeki insanları etkilediği, yaklaşık iki sene boyunca yapmış olduğu çalışmalarla da 500’e yakın kişiyi çevresinde topladığı iddia edildi.

Sözde peygamberin etrafında iş adamlarının olduğu da belirtildi.

Kısa bir süre önce Elazığ Sanayi Mahallesi'nde bir kişinin kendisini peygamber olarak ilan etmesi şehirde şok etkisi yaratmıştı. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Türkiye Vefa Derneği (VEFA-DER) Elazığ Temsilciliği, sözde peygamberin Elazığ başta olmak üzere Bingöl, Diyarbakır ve Batman gibi illerde sözde tebliğ çalışmaları yapıp, kendilerine biata çağırdıkları iddiasında bulundu.

VEFA-DER il binasında konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye Vefa Der Genel Başkan Yardımcısı Savaş Karadağ, ”Bu yüce toplumu tamamen müşrik gören, kendilerine biat etmeyenleri kafir ilan eden, İslam'ın kutsallarına saldıran bu kişilerin sayısı 450-500'e ulaşmıştır. Bingöl, Diyarbakır, Batman ve başta Elazığ olmak üzere, illerde sözde tebliğ çalışmaları yapıp, kendilerine biata çağırmaktalar” iddialarında bulundu.

 

“ELAZIĞ, BİNGÖL, DİYARBAKIR VE BATMAN’DA TEBLİĞ ÇALIŞMALARI YAPIYORLAR”

 

Elazığ’da bu tür vakaların hiçbir zaman olmadığını belirten Karadağ, ”Şehrimiz içerisinde, bugüne kadar birçok yalancı gördük. Lakin son zamanlarda kutlu şehir Elazığ daha önce görmediği hadsiz, alçak bir yalancı ile karşı karşıya. Bu alçak yalancı mahluk, etrafındaki avaneleri ile birlikte Hz. Allah adına konuşarak Hz. Kuran'ı işaret edip yüce kitabımıza iftira atarak kutlu nebi Hz. Muhammed Mustafa'yı itibarsızlaştırma cüretinde bulunarak, afyonlanmış, mankurtlaştırılmış müritleri tarafından haşa peygamber ilan edilmiş, kendisi ölse dahi hanımı ile evlenilmesi haram kılınmış olup, inandık, iman ettik diyecek kadar, siratimüstakimden uzaklaşmış, aşağıların aşağısı olan esfelesafilin derecesine inmişlerdir. Lakin bu alçaklığa, bu namertliğe inanan, bu şahıs peygamberdir diyen birçok aklıselim sandığımız ama aklını yitirmiş, iş dünyasından arkadaşlarımızdan insan müsveddelerinin biat ettiğine şahit olduk. Bu yüce toplumu tamamen müşrik gören, kendilerine biat etmeyenleri kafir ilan eden, İslam'ın kutsallarına saldıran bu kişilerin sayısı 450-500'e ulaşmıştır. Bingöl, Diyarbakır, Batman ve başta Elazığ olmak üzere, illerde sözde tebliğ çalışmaları yapıp, kendilerine biata çağırmaktalar. Bunların bu yalanlarına, kelime oyunlarına asla kanılmamalıdır. Buradan sesleniyoruz; Ey alçaklar, ey Allah adına yalan ifsat edenler; Sizde hiç ar, haya, edep, utanma, şeref yok mudur ki annenizi, babanızı, kardeşlerinizi, evlatlarını kafir ilan edip bir alçağın sözlerine kanarsınız? Ey Kuran'a iftira atanlar; hangi surede, hangi ayette Hz. Muhammed Mustafa'nın (s.a.v) son peygamber olmadığını çıkardınız da kendinize bir peygamber devşirdiniz. Sizi iddianızda mertliğe çağırıyoruz. Buyurun bize söylediklerinizi bu millete de söyleyin. Söyleyemezsiniz, çünkü yalanın cesareti olmaz. Arkanızdaki bağlantıyı açıklayın. Ağzınızdaki bu sözler bu aziz şehir Elazığ'ın topraklarında çıkacak sözler değildir. Bu şerefsizliğe sizi kim itti. Bu yalan için size ne ödediler” diye konuştu.

 

“BU KİŞİ HAKKINDA CUMHURİYET SAVCILIĞINA ŞİKAYETTE BULUNDUK”

 

Cumhuriyet Savcılığı'na bu kişi hakkında şikayette bulunduklarını dile getiren Karadağ, ”Ey kutlu şehir Elazığ halkı; bu hadsizliğe dur deme zamanı. Eğer insan kutsalları uğruna mücadele etmeyecek ise, bu alçaklığa dur demeyecek ise yarın huzuru mahşere hangi yüzle çıkılacak. Biz Türkiye Vefa Derneği olarak gerek şehrimizde, gerek ülkemizde oluşan bu gibi akımlara karşı tavrımızı net olarak koyduk. Bugün de bu alçaklarla mücadele edeceğimizi halkımıza beyan ederiz. Bu bağlamda gerek İl Müftülüğümüz ile yaptığımız değerlendirmede, gerek Cumhuriyet Savcılığımız ile gerek kolluk kuvvetlerimiz ile resmi bütün başvurularımızı yapmış bulunmaktayız. Devletimiz gereğini yapacaktır. Toplum hassasiyeti göz önünde bulundurularak bu şer yuvasının biran evvel dağıtılması ve dahi müritlerinin evlatlarımızı daha fazla zehir bulaştırmadan zapt edilmesi, gerisindeki kişi ve kişilerin ortaya çıkarılması, karanlık güçlerin ortaya çıkarılması hususu araştırılarak, bu nifak tohumunun aslında kimler tarafından ekilmeye çalışıldığı biran önce tespit edilip gerekli cezai muayedenin muhakeme tarafından verileceğinden hiçbir endişemiz yoktur. Bizlerin yapması gereken, herkes ailesine sahip çıksın. Evlatlarımızdan birinin dahi bu aşağılık yola girmesi hepimizi yaralar. Bu şehrin kıymetli alimleri, mollaları, kanaat önderleri, cami hocalarımız, Diyanet İşleri Başkanlığı, il müftülüğümüz  imani ve islahi konularda artık ellerini biraz daha taşın altına koymak zorundalar. Çocuklarımızın dini, imanına göz diken, kuransız, peygambersiz bir din yaşamaya çağıran bu zındıkı ekberlere cevaplarını ilmi yollardan vermelerini temenni ediyoruz. Kıyamete kadar din İslam, kutap Kuran, Peygamber Hz. Muhammed Mustafa'dır. Bu da ehli sünnet yoludur. Bundan gayrı ne varsa fasıkların yoludur’’ ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK2346
 • 2Trabzonspor2245
 • 3Galatasaray2345
 • 4Sivasspor2345
 • 5Beşiktaş2440
 • 6Alanyaspor2439
 • 7Fenerbahçe2338
 • 8Göztepe2234
 • 9Gaziantep FK2331
 • 10Gençlerbirliği2327
 • 11Antalyaspor2325
 • 12Yeni Malatyaspor2224
 • 13Denizlispor2324
 • 14Çaykur Rizespor2224
 • 15Konyaspor2321
 • 16MKE Ankaragücü2320
 • 17Kasımpaşa2319
 • 18Kayserispor2316
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA