Advert

BELEDİYE’DEN KEYFİ UYGULAMA!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
BELEDİYE’DEN KEYFİ UYGULAMA!
BELEDİYE’DEN KEYFİ UYGULAMA! İzzet TUMAY
Bu içerik 645 kez okundu.

***Yurtbaşı Beldesi Ahmet Münir Ergün Caddesi’nde serası olan Nahit Erbek, Yurtbaşı Belediyesi'nden geçen yıl sera önünden gelen toprak yolun kilitparke taş döşenmesini talep ettiğini, Belediye'nin bu talebi olumlu karşıladığını ancak daha sonra buranın imarda olmadığını, imara alınınca yol çalışmasının yapılacağını belirterek, "Olan benim serama oluyor" dedi.

Evren DEMİRDAŞ / Devletin özendirdiği ve yapılan yatırımları desteklediği seracılık alanında ilimiz Yurtbaşı beldesinde kurduğu 15 dönümlük serada tarımsal ürün yetiştiren Nahit Erbek, serasının yanından geçen yolun yapılmamasından şikâyetçi.

Kendi imkânlarını devletin verdiği destekle birleştirip Yurtbaşı beldesinde sera kuran Nahit Erbek, serasının yanında bulunan yaklaşık 1 kilometrelik yolun toz ürettiğini, buradan kalkan tozunda serasında olumsuzluk yarattığını belirterek, “Yurtbaşı Belediyesi’ne müracaatta bulundum. Geçen yıl yapılacağını belirtmelerine karşılık bu yıl Belediye Meclisi bu talebimi tekrar değerlendirip, ‘Burası dere olarak görülüyor. Önce imara alalım, sonra yolunu yapalım’ dediler. Oysa geçen yıl bu yolun yapılması için karar almışlardı“ dedi.

Yurtbaşı Beldesi Ahmet Münir Ergün Caddesi’nde serası olan Nahit Erbek, sera önünden gelen tozlu yolun asfaltlanmasını talep etmesine rağmen yetkililerin duruma duyarsız kaldığını ifade etti.

 

“BİNLERCE İNSANA İŞ KAPISI OLDU”

 

1 yıl önce sera işletmesini açtığını ifade eden Erbek, “Devlet desteğiyle geçen yıl 540 bin TL’ye mal ettiğimiz serada fide üretimine başladık. Sera üretimimizde seramızın önünden geçen yolun toz toprak içerisinde olduğunu, bu yolun asfaltlanmasını talep ettik. Geçen yıl bu konuda Belediyeye bu yolun yapılması için başvuruda bulundum. Meclisten çıkan karara baktığımda 2019 yılında bu yolun yapılması yönünde karar alınmıştı. Geçen yıl bu konuda yaptığım başvuru karşısında bu yolun taş kaplama ile yapılması konusunda bir karar verildi. Uzun bir süre beklememe karşılık bir çalışma yapılmadı. Sürekli bu yolun tozundan dolayı serada olumsuzluk yaşadığımızı belirttim. Ancak sonra seçim sürecine girildi. Yol yapılmadı.  Bu sene bu yolun asfaltlanması yönünde tekrar bir talebimiz oldu. Sonrasında ise buranın imarda yer almadığını, buranın dere olarak gözüktüğünü söylediler ve burayı imara açıp yol çalışmasını yapacaklarını söylediler. Ancak 7 ay geçmesine rağmen hala bu yolun onarımı yapılmadı. Bu yoldan kalkan toz, olduğu gibi benim serama geliyor. Gelen toz fidelerimizin yapraklarına yapışıyor ve örümcek ağı oluşturuyor. Bir diktiğimiz fideyle üç ay çalışamıyoruz yoldan gelen toz fidelere yapışıyor, çökertiyor ve fidelerden verim alınamıyor. Bundan dolayı fideleri söküp tekrar dikim yapmak zorunda kalıyoruz. Yetkililerden ricam bu yolun bir an önce yapılması. Ben burada geçen yıl dönemsel olarak toplamda 3 bin işçi çalıştırdım, burada istihdam edilen binlerce insan var. Elazığ Valiliği, Tarım İl Müdürlüğü, belediye dâhil olmak üzere tüm yetkilileri bu konuda bilgilendirdim, lakin bilgileri olmasına rağmen şu ana kadar olumlu bir sonuç alamadım. Yetkililerden ricam, bu yol bir an önce yapılsın, onca emeğimiz boşa gitmesin. Devletimiz bu konuda girişimcileri desteklerken, Belediyenin  talebimize karşı duyarsızlığı bize sıkıntı yaşatıyor” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak