Advert

KEBAN'DA 3. MUSA AMCA ŞİİR ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KEBAN'DA 3. MUSA AMCA ŞİİR ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KEBAN'DA 3. MUSA AMCA ŞİİR ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ İzzet TUMAY
Bu içerik 270 kez okundu.

Keban Öğretmenevi Müdürlüğü tarafından hayırsever iş adamı Musa Coşkun’un anısına düzenlenen "3. Musa Amca Şiir Şöleni" gerçekleşti.

İş yaşamını sürdürdüğü Bursa'da ve memleketi Elazığ'da yaptırdığı okullar ve hayır işleriyle tanınan merhum hayırsever iş adamı Musa Coşkun, vefat’ın 7. yılında memleketi Keban’da Öğretmenevi Salonu'nda düzenlenen "3. Musa Amca Şiir Şöleni" ile anıldı.

Şiir Şöleni açılışında konuşan Keban Öğretmenevi Müdürü Mehmet Sait Aydemir, "Şiirin en güzel örnekleri etrafında bir kültür ortamı oluşturmak istiyoruz. Şiir tarihimiz ve geçmişimizde önemli yeri olan bir edebiyat türüdür. Duygu ve düşüncelerin en kısa yoldan aktarılabildiği etkili bir anlatım yoludur. Merhum hayırsever iş adamı Musa Coşkun 15 Ağustos 2012 yılında Bursa’da trafik kazasında hayatını kaybetti. 17 Ağustos 2012 günü memleketi Keban’ın Nimri köyünde defnedilmişti. Bugün ölümünün 7. yılında merhuma Allah'tan rahmet diliyoruz. Kim bu memlekete taş üstüne taş koymuş ise Allah ondan razı olsun. Musa amca gitti, ama bugün geride bıraktığı eserleriyle hayatta. Bugün onu rahmetle anıyoruz" dedi.

"3. Musa Amca Şiir Şöleni" kapsamında Tokatlı şair Sündüs Aslan Akça, Elazığlı şairler Mustafa Ergan, İsmail Hakkı Buran, Ahmet Demir, Fevzi Özdemir şiir okudu.

Elazığlı yerel ses sanatçıları Latif Gök, Veli Kaya, Mehmet Murat, Mustafa Durgun, Mithat Baygeldi, Emirhan Ay, günün anısına türkü söylediler.

Şölene, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Emül, Teç-Sen Elazığ İl Temsilcisi Adnan Akturan, siyasi ve sivil toplum temsilcileri, daire ve okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak