Advert

KARAHAN:​ DESTEKLERİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURUYORUZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KARAHAN:​ DESTEKLERİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURUYORUZ
KARAHAN:​ DESTEKLERİ YATIRIMCILARLA BULUŞTURUYORUZ İzzet TUMAY
Bu içerik 410 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ’da, 13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi tanıtım toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kültür Park Mamuratül Aziz Salonu’nda düzenlenen programda, destek verilen projelerin sinevizyon gösteriminin ardından katılımcılara hibe desteği ile ilgili bilgiler aktarıldı.

“Elazığ’da 130 projeye 20 milyon TL hibe verildi” diyen İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Kırsal Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Programı çerçevesinde bugüne kadar kent genelinde 20 milyonu hibeli, 48 milyon lira maliyetli 130 projeyi desteklediklerini belirterek şöyle konuştu: “Elazığ, toprak yapısı ve ekolojisiyle tam bir tarım ve hayvancılık kenti. Üretim potansiyeline baktığımız zaman 286 bin hektar tarım arazisi, 225 bin hektar çayır mera alanı, yaklaşık 700 bin civarındaki küçükbaş hayvan, 170 bin civarındaki büyükbaş hayvan varlığı, dönemlik 5,5 milyon kapasiteli kanatlı sektörü, özele indirgediğimiz zaman yıllık 60 bin ton civarında taze kayısı üretimi yaptığımız Baskil kayısısı ve yıllık 85 bin ton civarında üretimini gerçekleştirdiğimiz üzüm üretimi, Gezin fasulyesi, Şavak tulum peyniri gibi birçok konuda öncülük yaptığımız ve tarımsal potansiyele sahip durumundayız. Bizler de bakanlığımızın ve hükümetimizin vermiş olduğu desteklerle sahip olduğumuz bu potansiyeli daha iyi bir noktaya taşımak, geliştirmek, günün teknolojisi ile birleştirmek ve özellikle ürettiğimiz ürünleri işlenmiş, katma değeri yüksek ihracata konu olabilecek ürünler haline getirebilmek için bu destekleri yatırımcılarla buluşturuyoruz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak