Advert

KARATAŞ: ALIMLAR SÖZLEŞMELİ OLACAK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KARATAŞ: ALIMLAR SÖZLEŞMELİ OLACAK
KARATAŞ: ALIMLAR SÖZLEŞMELİ OLACAK İzzet TUMAY
Bu içerik 468 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Sağlık Bakanlığı'nın alacağını açıkladığı 12 bin sağlık çalışanı ataması için başvuruların sona erdiği, atamaların kadrolu değil sözleşmeli olarak yapılacağı açıklandı.

Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, alımlar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı bilindiği üzere 12 bin sağlık personeli ataması yapacak. 2018 KPSS puanına sahip adayların, bu boş pozisyonlara başvuruları 21 Ağustos itibarı ile sona ermiştir.

2019/4 KPSS alımı sözleşmeli bir alımdır. Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esasların ek 1. maddesinde, bir kamu kurumunda çalışmakta olan 4/B’li sözleşmeli personelin, yeni bir kadroya atanmaya hak kazanmasını gerekçe göstererek sözleşmesini fesih etmesi halinde, 1 yıl boyunca yeniden 4/B’li sözleşmeli personel olarak çalışamayacağı açık olarak yer almaktadır. Burada madde çok açıktır. Hangi kurumda olursanız olun ister üniversite hastanesinde ister başka bir kurumda sözleşmeli olun fark etmez siz de bu maddeye tabisiniz. Özellikli sağlık personelleri üniversite hastanesinde sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Onların dikkat etmesi gerekir.

Bu kural, üniversite hastanelerinde 4/B’li sözleşmeli personel olarak çalışanları da kapsamaktadır. Bu kuraldan sadece unvan değişikliği niteliğindeki yeni atamalarda istisnadır. Örneğin anestezi teknikeri olarak çalışan birisi hemşire olarak bir sözleşmeli pozisyona yerleşirse, 1 yıl sınırlamasına takılmamaktadır. Burada gördüğünüz gibi unvan değişmiştir. Bu kapsamda üniversite hastanesinde 4/B’li hemşire olarak çalışan bir kişinin, 2019/4 KPSS tercihlerinde hemşire kadrolarına tercih etmemesi gerekmektedir.

4/B’li anestezi tek olarak çalışan bir kişinin 2019/4 KPSS tercihlerinde yer alan anestezi kadrolarını tercih etmemesi gerekmektedir.

Tercih edip yerleşen adayların ataması Sağlık Bakanlığı'nca iptal edilecektir. Bunun dışında taşerondan kadroya geçen sürekli işçiler bu maddeye tabi değildir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak