YEREL
Giriş Tarihi : 06-09-2019 15:42   Güncelleme : 06-09-2019 15:42

MÜSİAD’dan Diyarbakırlı annelere destek

MÜSİAD’dan Diyarbakırlı annelere destek

Evren DEMİRDAŞ

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği Diyarbakır’da çocuklarını terör örgütü PKK’ya kaptıran annelerin tepkisine destek verdi.

Öğretmen Evi önünde basın açıklaması yapan MÜSİAD üyelerine Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Bahşi ve STK’lar’da destek verdi.“Hacire Ana’nın direnişi ile başlayan bu süreç yıllardır baskılanan, susturulan kesimlerin çığlığıdır” diyen MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Mehmet Özeren,” Tarih yarın bu sese kulak verenleri de kulak tıkayanları da kaydedecektir” dedi.

“HACİRE ANA’NIN DİRENİŞİ SUSTURULAN KESİMLERİN ÇIĞLIĞIDIR”

Elazığ teröre karşı kale gibi duruşuyla bilinen bir şehir olduğunu belirten Özeren,” PKK ve diğer terör örgütleri hiçbir zaman bu şehirde taban bulamamış, güç kazanamamıştır. Elazığ bu anlamda teröre karşı dik duruşuyla kendine haklı bir yer edinmiştir. Bugün bir araya gelerek yeniden bir ses vermenin nedeni budur. Diyarbakır’da annelerin aldıkları inisiyatif terör örgütüne eleman kazandırmayı durdurabilecek, terör örgütünün beslenme damarlarının kesilmesini sağlayacak bir duruştur. Bilindiği gibi PKK terör örgütüne evlatlarını kaptıran anneler Diyarbakır’da terör örgütünün siyasal uzantısı olan bir partinin önünde oturma eylemi başlatarak evlatlarını geri istemeye başlamışlardır. Hacire Ana’nın direnişi ile başlayan bu süreç yıllardır baskılanan, susturulan kesimlerin çığlığıdır. Teröre hayır diyemeyen, terörle aralarına mesafe koyamayan bütün siyasi ve sivil oluşumlar annelerin çığlığının, evladım nerede sorusunun muhatabıdır. Tarih yarın bu sese kulak verenleri de kulak tıkayanları da kaydedecektir.” diye konuştu.

“BU DİRENİŞİN LOJİSTİK KANALLARI TIKAYACAĞI SÜRECE DÖNÜŞMESİNİ İSTİYORUZ””

Biz Elazığ sivil toplum örgütleri olarak safımızı, tarafımızı belli etmek adına bugün buradayız diyen Özeren şunları kaydetti;

“Malum olduğu üzere PKK terör örgütü ülkemizde kanlı eylemlere başladığı yıllardan bu yana en önemli sorunlardan biri örgüte yeni eleman kazandırılmasıdır. Hiçbir örgüt eleman kazanmadan ayakta duramayacağı için PKK’da çok çeşitli yöntemler ve zor kullanarak uzun yıllardır gençleri hain emellerine alet etmek adına dağa götürmektedir. Devletimizin ilgili tüm birimlerinin, sivil toplum örgütlerimizin destek ve çalışmalarıyla PKK’nın uzun yıllardır beslendiği kaynakları kurutması için çaba göstermesi gerekmektedir. Gençleri terör örgütüne ilgi duyacak tüm damarların kesilmesi, ülkemize ve milli değerlerimiz karşı bağlarını güçlendirecek faaliyetlerin artırılması gerekmektedir. Annelerin başlattığı eylemin büyük bir sivil dayanışmaya ve karşı duruşa bürünerek terörü besleyen insan kaynakları ve lojistik kanalların tıkayacağı bir sürece dönüşmesini istiyoruz. Elazığ’da faaliyet gösteren bütün sivil toplum örgütleri olarak bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu beyan ediyoruz.”

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA