Advert

Gürgün: Yetkililer önlem almalı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Gürgün: Yetkililer önlem almalı
Gürgün: Yetkililer önlem almalı
Bu içerik 587 kez okundu.

İrfan ARSLAN

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala Maden ilçesinde sıkıntı yaşanıyor. Maden Kadınlar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Lütfiye Gürgün, Maden Lisesinin eğitime kapatılması ve öğrencilerin Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna yönlendirilmelerinin sıkıntı yarattığını açıkladı.

Lütfiye Gürgün konuyla ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “ Maden ilçesi ile ilgili gelinen süreçte hepimizin bildiği gibi Mayıs ayında boşaltılması kararı alınan ve gecikmeksizin uygulamaya konulan Maden Lisesi . Elbette ki bilim irfan ve medeniyet kurumları olan okullarımız için her zaman bir önceliğimiz ve ayrıcalığımız olmalı ki çağdaş ve eğitim seviyeleri yüksek bir topluma erişebilelim.

Maalesef ki üzülerek belirtmek istiyorum ki 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı içerisinde eğitime başlamak üzere olan gençlerimiz Maden Atatürk ilköğretim okulunda 8 dershanelik boş iken Maden ilçemizde de mevcut boş devlet kurumlarımız olmasına rağmen hiçbir şekilde istihdam olanağına sahip kılınmamış aksine Maden dışında bulunan Yatılı ilköğretim Okuluna gönderilmek istenmektedirler.

Yoğun kış şartları göz önüne alınmaksızın servis ulaşım gibi hiçbir ihtiyaçları karşılamaksızın okulların açılmasına 3 gün kala gençlerimizin 3km'lik bir kurumda eğitim görmeye bir nevi mecbur bırakılmış durumdalar...

Bütün bu olumsuzluklar yaşanırken hiç-bir kurumun Hiç bir emekçinin halkın yanındayız diyen kesimlerin gençlerimizin yanında olmaması mevcutta bulunan boş kurumların gençlerimize tahsis edilmemesi büyük üzüntü verici...

Yaşanan bu olumsuz süreç de gençlerimizin yaşayacağı zorluklar için hiçbir adım atılmaması herhangi bir hazırlık ya da çalışma yapılmaması sonucu hem aileler hem de gençlerimiz ciddi olumsuzluklar içine atılmaktadırlar.

Eğitim bir öğrenme biçimidir. Kişiyi düşünmeye düşündüklerini hayata geçirmesine yardımcı olan bireyin oluşumunu sağlayan en büyük etkendir.Eğitimin en önemli amacı başarılı ileriye dönük yaşayan düşünen üreten ve tartışan bireyler yetişmesini sağlamaktır.Eğitimli bireylere sahip toplumlar bilim sanat felsefe teknoloji alanlarında ilerler büyür ve dolayısıyla gelişir.

İyi bir toplum hayat standartları yüksek ve bilgili bireyler olmak istiyorsak hepinizi gençlerimizin sesine ses olmaya davet ediyorum..”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AFAD, TOPLANAN YARDIM MİKTARINI AÇIKLADI
AFAD, TOPLANAN YARDIM MİKTARINI AÇIKLADI
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DEPOLARI, YARDIM MALZEMELERİ İÇİN TAHSİS EDİLDİ
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DEPOLARI, YARDIM MALZEMELERİ İÇİN TAHSİS EDİLDİ