Advert

CHP'Lİ KAPLAN'DAN IŞIKVER'E TEPKİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
CHP'Lİ KAPLAN'DAN IŞIKVER'E TEPKİ
CHP'Lİ KAPLAN'DAN IŞIKVER'E TEPKİ
Bu içerik 606 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan,  MHP il Başkanı Semih Işıkver'in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve partisiyle ilgili yapmış olduğu açıklamalara cevap verdi.

Kaplan, "Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver’in belediye başkanımız, milletvekilimiz ve partimiz hakkında yapmış olduğu açıklamalar tam bir akıl tutulmasıdır" dedi.

"SUSTURMAYA YÖNELİK BİR YARGILAMADIR"

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun geçmişte attığı twitlerden dolayı  9 yıl 7 ay 20 gün ceza almasıyla ilgili konuşan Kaplan,"Konuşmama başlamadan önce 6-7 yıl önce attığı tweetler nedeniyle yargılaması devam eden İstanbul İl Başkanımız Sayın Dr. Canan Kaftancıoğlu hakkındaki suçlamalar tamamen asılsız siyasi nedenlere dayalı, muhalefeti sindirmeye ve susturmaya yönelik bir yargılamadır. Bu hukuksuz yargılamanın bir an önce sonlandırılması ve il başkanımızın mağduriyetinin en kısa zamanda  giderilmesini buradan bir kez daha ifade ediyoruz. Herkes bilsin tarafından bilinsin ki İstanbul il başkanımız Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir. 23 Haziran İstanbul seçimlerinde kazanılan başarıyı cezalandırmaya yönelik bu hukuksuz yargılama kabul edilemez" diye konuştu.

"AÇIKLAMALAR AKIL TUTULMASIDIR"

"Uzun süreden beridir Elazığ kamuoyunun gündeminde olan kahraman şehidimiz Fethi Sekin’ in anısına yapılacak olan külliyenin çeşitli nedenlerden dolayı yarım ve sahipsiz kalması başta şehidimizin ailesi olmak üzere tüm hemşehrilerimizi derinden üzmüştür. Bu eksikliği gidermek üzere örgütümüz ve Milletvekilimiz sayın Gürsel Erol çeşitli girişimlerde bulunmuşlardır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ile yapılan görüşmede kendileri İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak külliyenin yapımını üstlendiklerini ifade etmişlerdir. Yaşanan bu gelişmelerden kısa bir süre sonra Elazığ Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Semih Işıkver’in belediye başkanımız, milletvekilimiz ve partimiz hakkında yapmış olduğu açıklamalar tam bir akıl tutulmasıdır."

"ŞEHİDİMİZİN ÜZERİNDEN SİYASİ BİR HESAPLAŞMA İÇERİSİNE GİRİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUZ"

Şehidimiz üzerinden siyasi bir hesaplaşma içine girilmesini doğru bulmuyoruz” diyen Kaplan “Partimizi terör örgütleriyle ilişkilendirmesi ve bizlerin milliyetçilik anlayışımızı sorgulaması tek kelime ile hadsizliktir. Yerel seçimler öncesi TRT ekranlarına kırmızı bültenle aranan terör ele başının kardeşi Osman Öcalan çıkartılırken MHP İl Başkanı Semih Işıkver’in o dönem bu konudaki suskunluğunu kamu oyunun taktirine bırakıyoruz. Şehidimizin üzerinden siyasi bir hesaplaşma içine girilmesini doğru bulmuyoruz. Yapılan açıklamalar tamamen gerçek dışı algı yaratmaya yönelik iftiralardan ibarettir. Geç de olsa külliyenin yapımının Elazığ Belediyesi tarafından üstlenilmesi sevindiricidir. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyemizin harekete geçmesinden sonra Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanının ve Elazığ Belediyesi’nin bu konuya eğilmesi son derece manidardır. Bu süre içinde yaşanan tüm gelişmeleri ve açıklamaları kamuoyunun taktirine sunuyorum. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanının bölen ve kutuplaştıran nefret söylemini şiddetle şiddetle şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X