YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2019 09:48   Güncelleme : 09-09-2019 09:48

F.Ü Modern bir kütüphaneyi kavuşuyor

F.Ü Modern bir kütüphaneyi kavuşuyor

İrfan ARSLAN

Bilimde ülkemizin önemli bir markası haline gelen Fırat Üniversitesi Üniversite öğrencilerinin kullanımına sunacağı yeni kütüphanesini bu yıl hizmete açıyor.

Fırat Üniversitesi Öğrencilerinin ve Akademisyenlerinin kullandığı kütüphanenin yetersiz kalması nedeniyle yeni bir kütüphane yapımına başladıklarını belirten  F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ “ Üniversitemizin tüm yönleri ile eğitim ve bilime hizmet etmesini amaçlıyoruz.Bu amaç doğrultusunda yapımına başladığımız yeni kütüphane binası tamamlandı. Artık iç donatılarının montajına başlandı. Altyapısının ve diğer malzemelerin yerlerine konulması ile tamamlanacak olan kütüphanemiz bu yıl hizmete açılacak. Üniversitemize hayırlı olsun.” dedi.

Öte yandan Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Prof. Dr. Halil Hasar ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Mehmet İnallı ile birlikte yapımı tamamlanan Avrupa standartlarında 13 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine kurulan Yeni Kütüphane binasında incelemelerde bulundu.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA