YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2019 09:48   Güncelleme : 09-09-2019 09:48

Toraman: 390 S plaka taşımacılık yapacak

Toraman: 390 S plaka taşımacılık yapacak

İrfan ARSLAN

 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte ilimizde ki araç trafiği de artış gösterecek. Öğrencilerin okullarına taşınmasını yapan Öğrenci servisleri bugünden itibaren trafikte yerlerini olacaklar.

Elazığ otomobilciler ve Şoförler oda Başkanı Şevket Toraman gerekli önlemleri aldıklarını belirterek

“ 390 tane ‘S’ plaka ile 412 tane okulumuza 8 bin 500 tane eğitimci, idarecilerimizle, 112 bin öğrenciye hizmet edeceğiz. Hem toplu taşıma yapan ‘M’ plakada çalışan ama bunun yanında en büyük paydaşımız olan 390 tane ‘S’ plakalı mücavir alan içerisinde bu araçlarımızla taşıma ve hizmet vereceğiz” dedi

Okul servislerinin denetimlerinin devam edeceğini kaydeden Başkan Toraman, “Bir an önce işlemlerini tamamlayıp hizmetlerine başlamasından dolayı bayağı bir 25 Ekim’e kadar müsaade aldık. İnşallah bu konuda da esnaflarımız duyarlı davranır. Bu süreçte de evraklarını, güzergah izin belgelerini tamamlar, görevlerine başlarlar. Tabi ki biz bunu denetimler yapılmayacak diye böyle bir amaçlar bunu konuşmak istemedik. Bu sürede okullarla yapılacak sözleşmede, veliler ile yapılacak sözleşmeler ile ilgili bir süreç güzergah izin belgelerinin bu konudan dolayı uzatılmasından dolayı. Yetkililerden müsaade istedik” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA