YEREL
Giriş Tarihi : 09-09-2019 12:19   Güncelleme : 09-09-2019 12:19

EDS uygulaması başlıyor

EDS uygulaması başlıyor

İrfan ARSLAN

Kameralar aracılığıyla sürücülerin trafik ihlallerini tespit eden Elektronik Denetleme Sistemi Elazığ’ın iki çevre yolunda devreye giriyor.

Bugününden itibaren devreye girecek EDS’de araçlar için hız limiti 82 olacak. Meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının önlenmesi hedefiyle tasarlanan Elektronik Denetleme Sistemi, kameralar aracılığıyla sürücülerin trafik ihlallerini tespit ediyor. EDS ile kural ihlali yaptığı belirlenen sürücülere çeşitli para cezaları veriliyor. Elazığ’da da yeni EDS’ler devreye girecek. Uzun bir süredir çalışmaları yürütülen 2 çevre yolundaki EDS çalışmalarında sona gelindi. Akçakiraz Belediyesi ve Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü ile protokol imzalandı.

 Elazığ - Diyarbakır yolu ve Elazığ - Bingöl Yolu’nda hazırlanan EDS’ler Salı gününden itibaren devreye girecek. EDS tarafından takip edilecek mesafe yaklaşık 1069 metre olacak.Her iki çevre yolunda da hız limiti araçlar için 82, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyonlarda ise 72 olacak. Hız limitini aşan sürücülere elektronik olarak limiti aştığı yüzdelik dilime göre para cezası gönderilecek.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA