Advert

Babalar ve Çocuklar sabah namazında buluştu

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Babalar ve Çocuklar sabah namazında buluştu
Babalar ve Çocuklar sabah namazında buluştu
Bu içerik 277 kez okundu.

 Diyanet İşleri Başkanlığı ile Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından 81 ilde organize edilen “Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliği düzenlendi. Elazığ’da İzzetpaşa Camii'nde İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın katılımıyla düzenlenen Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor programına çok sayıda vatandaş çocukları ile birlikte iştirak etti.

 SARIKAYA: İSLAM İNANCININ YENİ NESİLLERE AKTARILMASI ÇOK ÖNEMLİ

 Çocukları babaları ile birlikte camide görmenin çok büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, “Bu tür programlar ile kuşaklar arasındaki bağı kuvvetlendirmek, aile içi ve sosyal iletişimi artırmak, camiyi hayatın merkezi haline getirmek, büyüklerin küçüklere örnek olmasını sağlamak amaçlanıyor. Çocukları için her türlü fedakârlığı yapan ebeveynlerin aynı şekilde çocuklarına manevi duygular kazandırmak içinde çaba göstermesi gerekiyor. Devletimizin kurum ve kuruluşlarının yanı sıra ailelerin de İslam inancının yeni nesillere aktarılmasında sorumluluk üstlenmesi çok büyük önem arz etmektedir. Millet olarak geleceğimiz bu noktada göstereceğimiz azim ve gayrete bağlıdır.” şeklinde konuştu.

 SARIKAYA: DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ BU TÜR SOSYAL ETKİNLİKLERE DAİMA DESTEK VERİYOR

 Namazın önemine dikkat çeken Müftü Sarıkaya, “Namaz dinin direğidir. İslam dünyası namaz konusundaki tavrı yüzünden tesbih tanelerinin baştaki imamesi koptuktan sonra dağılması gibi dağılıyor. Bu bir gerçek. Özellikle çocukları, torunları, evlatları, okul günlerinin dışında mutlaka camilere getirip, caminin manevi havasını teneffüs ettirmeliyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımız bu tür sosyal etkinliklere daima destek veriyor. Bugün 81 ilde olduğu gibi Elazığ’da da hep birlikte sabah namazında buluştuk. Her yönüyle güzel bir program ve buluşma oldu. Başta Cihannuma Derneği olmak üzere, tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” İfadelerine yer verdi.

YILDIRIM: GELECEK NESİLLER İÇİN BİR ŞEYLER YAPMAK GEREKLİ

 İslam inancının yeni nesillere aktarılmasının amaçlandığı etkinlikle ilgili bilgiler veren Cihannüma Derneği Elazığ İl Temsilcisi Harun Yıldırım ise, "Gençlik bizim geleceğimiz, geleceğimizi imar etmenin yolu ise Ahlak ve Maneviyatı önceliğimiz yapmaktan geçiyor. Biz kadim medeniyetimizde ne zaman sıçrama yaşamışsak, o dönemin en etkin faktörü camiler ve toplumu diri tutan cami merkezli gelişmeler ve çalışmalar olmuştur. Biz tüm kurumlarımızla birlikte, unutulan bu geleneği yeniden hatırlatmak istiyoruz. Gençliğin her geçen gün sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklar, sanal oyun ortamları ve sosyal medya üçgeninde büyük imtihan yaşadığı bir dönemde, hepimizi kaygılandıran bu gidişe dur demenin sadece konuşmak ve eleştirmekle olmayacağını, bir şeyler yapmanın gerekli olduğunu söylemek istiyorum” şeklinde konuştu. Hep birlikte eda edilen sabah namazının ardından programa katılanlara çorba ikramı yapıldı. Bülten Haber
 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AFAD, TOPLANAN YARDIM MİKTARINI AÇIKLADI
AFAD, TOPLANAN YARDIM MİKTARINI AÇIKLADI
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DEPOLARI, YARDIM MALZEMELERİ İÇİN TAHSİS EDİLDİ
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DEPOLARI, YARDIM MALZEMELERİ İÇİN TAHSİS EDİLDİ