Advert

Söylentilerin amacı yıpratmaktır

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Söylentilerin amacı yıpratmaktır
Söylentilerin amacı yıpratmaktır İzzet TUMAY
Bu içerik 427 kez okundu.

Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Elazığ Cezaevi ile ilgili olarak sosyal medyada dönen iddialara cevap verdi. Köse, Sivrice kadın cezaevinin ise tamamlandığını kaydetti.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, “Şuan ki infaz sistemimizde ve cezaevi yönetim sistemimizde kişilerin işkenceye uğraması mümkün değildir. Çünkü her tarafta kameralar mevcuttur. Çok sıkı bir denetim mekanizması söz konusudur. Hem bakanlık içi hem de bakanlık dışı kurum ve kuruluşlar tarafından denetlenmektedir. Ancak özellikle terör örgütleri bu hususa sürekli vurgu yaparak, kendi sosyal ve yazılı basın yoluyla bunu dile getirerek, hem cezaevi yönetimini zaafa uğratmak hem de devletimizi yıpratma yönünde gayretleri vardır. Bunu aslı şudur; Elazığ’da biliyorsunuz kampüs cezaevi vardır. Ve bu kampüsün içerisinde yüksek güvenlikli cezaevleri vardır. Yüksek güvenlikli cezaevlerinde terör örgütleri istedikleri gibi tabiri caizse at koşturamamaktadır” dedi.

 Köse, “Eski düzene alışmış olan terör örgütleri cezaevi ortamında bile 10’ar, 20’şer kişilik gruplarla bir araya gelip aslında dışarıda bulamadıkları ortamı orada meydana getirebiliyorlardı. Ama şimdi yeni cezaevi sistemimizde bunun önüne geçilmiştir. Artık bunu yapamıyorlar. Yapamayınca da bu sefer cezaevi yönetimini zaafa uğratmak. Ve devleti yıpratmak için asılsız idealarla bu şekilde bir tavır içerisinde giriyorlar. Gerçekte böyle bir şey söz konusu değildir. Bizim burada cezaevinde yatan mahkum olsun tutuklu olsun. Doktora gitmek istediğinde aynı gün doktora götürülüyor. Ve cezaevindeki hekimimiz bu kişinin daha üst dereceli bir sağlık merkezinde tedavi görmesi gerektiği kanaat getirirse işlem yapıyor. Ve biz bunu yerine getiriyoruz. Örgüt mensupları çoğu zaman kendi istekleriyle Araştırma Hastanesine gitmek istiyorlar. Tabi ki biz bunu sadece onların beyanları ile bunu yapmamız mümkün değildir. Çünkü biz hangi amaçla bunu yaptıklarını bilmiyoruz. O yüzden hekimimiz bu yönde rapor vermediği müddetçe sadece o kişi talep etti diye o kişiyi hemen göndermemiz mümkün değil” diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak