Advert

Vali Kaldırım iş dünyasından istihdam istedi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Vali Kaldırım iş dünyasından istihdam istedi
Vali Kaldırım iş dünyasından istihdam istedi İzzet TUMAY
Bu içerik 241 kez okundu.

Fatih ATABEY

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından düzenlen sertifika törenine katılan Vali Çetin Oktay Kaldırım, iş dünyasına seslenerek istihdam ve kalkınma odaklı yatırımlar yapılmasını talep etti.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından düzenlenen Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması Eğitimi’nin sertifika töreni Elazığı Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlendi. Törene Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan, Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Tarımsal Kalkanmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Sertaç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş ve davetliler katıldı.

48 ÖĞRENCİ SERTİFA ALMAYA HAK KAZANDI

Törenin açılış konuşmasını sertifika alan öğrencilerden Kübra Bilgin yaptı. Daha sonra konuşan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, Oda olarak eğitime önem verdiklerini bundan sonra da bu çalışmaların devam edeceğini söyledi. Daha sonra söz alan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu ise bu eğitim programında toplam 48 kişiye sertifika verildiğini, ajans olarak 10 yılda 9 teknik eğitim projesi ve 270 eğitim programı düzenlediklerini belirtti. Programda sırasıysla Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Asilhan Arslan ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları birer konuşma yaptı.

VALİ KALDIRIM: ÖZEL SEKTÖR BAŞ TACIMIZ

Toplantının sonunda ise Vali Çetin Oktay Kaldırım konuştu. Vali Kaldırım konuşmasında, Elazığ’ın hedefleri olan, ön plana çıkmaya çalışan ve cazibe merkezi olmaya gayret eden bir şehir olduğuna dikkat çekti. Bunun için birçok çalışma yapıldığını belirten Vali Kaldırım, bunun neticelerinide almaya başladıklarını kaydetti. İlimizde kamunun üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiğini aktaran Vali Kaldırım, “Ancak şehirleri taçlandıran özel sektördür. Bu yüzden özel sektör bizim için baş tacıdır. Burası yatırımcı dostu bir şehirdir.”dedi. Konuşmasının sonunda iş dünyasına seslenen Vali Kaldırım, iş dünyasının istihdam ve kalkınma odaklı yatırımlar yapmasını istedi ve gerek kamu gerekse özel sektörü hep beraber Elazığ’ı kalkındırmak için çalışmaya çağırdı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak