Advert

Şerbet: Amacımız kalkınmış bir Elazığ hedefini yakalamak

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Şerbet: Amacımız kalkınmış bir Elazığ hedefini yakalamak
Şerbet: Amacımız kalkınmış bir Elazığ hedefini yakalamak
Bu içerik 539 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ

Elazığ İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet İl Genel Meclisinin çalışmaları hakkında gazetemize bilgilendirmede bulundu.

İl Genel Meclis Başkanı Şerbet,” İl Özel İdaremizin bütün idarecileri ve çalışanlarının da destekleriyle 5 yıllık görev süremizde güzel bir çalışma dönemi ortaya koymak ve kalkınmış bir Elazığ hedefini yakalamaktır” dedi.

“TEMEL AMACIMIZ KALKINMIŞ BİR ELAZIĞ HEDEFİNİ YAKALAMAKTIR”

Devletin sunduğu kaynaklar ve ödenekleri hiçbir bölgeyi ayrıma tabi tutmadan eşit ve adil bir şekilde insanlarımızın istifadesine sunmak gayesinde olduklarını ifade eden başkan Şerbet,”31 Mart mahalli idare seçimlerinde vatandaşlarımız iktidar partisi olarak Ak Parti’mize 20 meclis üyesiyle meclisimizin büyük grubunu oluşturmasını sağlamıştır. Cumhur ittifakına mensup MHP’den 8, bağımsız 1, HDP 1 olmak üzere toplam 30 tane il genel meclis üyemiz bulunmaktadır. HDP’den seçilen arkadaşımız CHP’ye geçmiştir. İl genel meclisi olarak çalışmalarımız hızlı bir şekilde başladı. 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunun 16. maddesi ve il genel meclis çalışma yönetmenliğinin 20. Maddesi gereğince dokuz tane iktisas komisyonu kurduk. Kurulan dokuz komisyonda muhalefet partileri de dâhil olmak üzere komisyonda yer verdik. Temel amacımız bütün arkadaşlarımızla birlikte ve uyum içerisinde İl Özel İdaremizin bütün idarecileri ve çalışanlarının da destekleriyle 5 yıllık görev süremizde güzel bir çalışma dönemi ortaya koymak ve kalkınmış bir Elazığ hedefini yakalamaktır. Şehrimizin merkezinde ne varsa köylerimizde hatta ve hatta mezralarımızda da aynı yaşam şartlarını sağlamaya çalışıyoruz. Devletimizin bize sunduğu kaynaklar ve ödenekleri hiçbir bölgeyi ayrıma tabi tutmadan eşit ve adil bir şekilde insanlarımızın istifadesine sunmak gayesindeyiz” diye konuştu.

“BURASI BİR ÇATI BİZ BİR AİLEYİZ”

İl Genel Meclisinin çatı ve meclis üyelerinin de aile olduğunu söyleyen Şerbet,” Bu zamana kadar 166 tane madde görüştük 139’u oy birliğiyle 27 madde ise oy çokluğuyla kabul edildi.  Muhalefetimiz ne kadar ateşli de olsa bu tablo uyum ve beraberliğimizin göstergesidir. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor arkadaşlarımız arasında da uyumlu, birlik ve beraberlik içerisinde çalışıyoruz. Burası bir çatı biz bir aileyiz biriz beraberiz herhangi bir aksaklık olmadan çalışmalarımızı yapmaya devam ediyoruz.” diye belirtti.

“İŞÇİ ALIMLARINDA KESİNLİKLE TORPİL VE İLTİMAS UYGULANMADI”

Elazığ İl Özel İdaresine alınan 32 personelin son durumu hakkında bilgi veren Şerbet, ”Bu alımlarla ilgili yaklaşık 1500’e yakın müracaat yaptı bu 1500 kişiden evrakları eksik olan adaylar vardı. Evrakları eksik olan adaylar elenince başvurular 700-800 civarına düşürüldü. Bu 700-800 kişi içerisinden kurayla 128 kişi belirlendi. Bu 128 kişiyle de mülakatlar yapıldı. Bu adaylara da not ortalamasına göre değerlendirme yaptılar verilen not ortalamasında geçenler arasında da kura çekildi ve 32 kişi belirlendi. Şuanda belirlenen bu 32 kişinin güvenlik soruşturmaları yapılıyor tahminim bugün yarın görevlerine başlayacaklar. Bu son yapılan işlemlerde kesinlikle torpildir, iltimasdır uygulanmadı hak eden hakkıyla kazandı.” İfadelerini kullandı.

“ŞEHİR MERKEZİNDE HANGİ HİZMETLER YAPILIYORSA KIRSALDA DA AYNI HİZMETLER YAPILACAK”

Görev süresince köylerde eksik olan tüm hizmetlerin yerine getirilmesi yoğun mesai harcayacaklarını kaydeden Şerbet şunları kaydetti;

”İl Genel Meclis üyelerinin yapmış olduğu bir programlar var bu programlar dahilinde buradan en önemli husus bütçedir. Bütçenin durumuna göre ve yapılan programların aciliyetlerine göre çalışmalar yapıyoruz. Şuan İl Özel İdarenin tüm ekipleri sahadalar bunun yanında asfalt, stabilize ve tarımsal sulamaya ilgili çalışmalarımız sürüyor. Birçok köyümüzde içme suyu kaynakları çalışmalarımız oluyor 550 köyden belki bir iki köyde yok bunun sebebi de suyun çıkmamasından dolayı. Ancak şebeke suyu tüm köylerimizde mevcut. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bütçe iyi olursa hizmetlerimizin de iyi olacağını düşünüyorum. İlk aylarımız da biraz acemiliğimiz oldu bu bir gerçek ama zaman ilerledikçe gerek kurumun işleyişini gerek çalışma yönetmeliğini  daha iyi öğreniyoruz. Benim buradaki tek amacım hak hukuk çerçevesinde şehrimizin merkezinde ne varsa hangi hizmetler yapılıyorsa kırsalda vatandaşlarımızın da aynı şartlara kavuşması düşüncesiyle elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İnşallah bu 5 yıllık süreçte köylerimizde eksik olan tüm hizmetlerin yerine getirilmesi için yoğun bir mesai harcayacağız.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
THY, ELAZIĞ VE MALATYA YOLCULARININ BİLETLERİNİ ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRECEK
THY, ELAZIĞ VE MALATYA YOLCULARININ BİLETLERİNİ ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRECEK
DEPREMDE KALP KRİZİ GEÇİREN KADIN HAYATINI KAYBETTİ
DEPREMDE KALP KRİZİ GEÇİREN KADIN HAYATINI KAYBETTİ