YEREL
Giriş Tarihi : 11-09-2019 10:13   Güncelleme : 11-09-2019 10:13

Evren DEMİRDAŞ

Akçakiraz- Bingöl- Diyarbakır yol üçgeninde hız koridorları aktif hale gelecek.

Elazığ’ın başarılı belediye başkanlarından Akçakiraz Belde Belediye Başkanı Sabahattin Kaya Diyarbakır-Bingöl yol üçgeninde 1114 metrelik hız koridor sisteminin perşembe  günü aktif hale geleceğinin bilgisini verdi.

Karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek üzere  Akçakiraz Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü arasında  yapılan protokol kapsamında  Akçakiraz- Bingöl-Diyarbakır yol üçgeninde hız koridoru sistemini hayata geçirdi.

Gazetemiz aracılığıyla sürücülere seslenen başkan Kaya,” Lütfen ama lütfen ayağınızı gazdan çekiniz. Geç kaldı desinler ama geçmiş olsun demesinler”  ikazında bulanarak hız limitini aşmamalarını istedi.

“GEÇ KALDI DESİNLER GEÇMİŞ OLSUN DEMESİNLER”

Akçakiraz- Bingöl- Diyarbakır yol üçgeninde hız koridorlarının devreye gireceğini ifade eden Kaya,”Elektronik denetleme sisteminin bütün entegrasyon işlemlerini tamamladık. Persembe günü Allah nasip ederse sistem devreye girecek. Elazığ’da seyir halinde olan gerek Bingöl yolunu kullanan gerek ise Diyarbakır yolunu kullanan bütün sürücülere sizin aracılığınızla seslenmek istiyorum lütfen ama lütfen ayağınızı gazdan çekiniz. Geç kaldı desinler ama geçmiş olsun demesinler. Sürücüleri ben üniversite sınavına benzetiyorum.  Biliyorsunuz üniversite sınavında dört yanlış bir doğruyu götürür. Ama trafikteki bir yanlış tüm doğrularınızı götürür. İnsanın başına hayatta her zaman her şey gelmez bir tek defa gelir insanın annesi, babası bir defa ölür evi bir defa yangın yerine döner her zaman dönmez. Kekliktepe kavşağında kaza yapacağım diye düşünmelisiniz ayağınızı gazdan çekin. Artık Akçakiraz’ın Bingöl- Diyarbakır yol üçgeninde hız koridor sistemleri bugünden itibaren aktif hale gelecek. Sürücülerden istirhamım ayaklarını gazdan çeksinler varacakları yerlere üç beş dakika geç gitsinler ama sağlam gitsinler. Artık 1114 metrelik hız koridor sistemine takılmadan rahatlıkla güvenli bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirsinler” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA