Advert

ACELE EDİN

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ACELE EDİN
ACELE EDİN İzzet TUMAY
Bu içerik 550 kez okundu.

Ev almak isteyenlerin en çok sorduğu soru ev fiyatları düşecek mi, şimdi mi almalı yoksa beklemeli mi? Sorusuna cevap başkan Avcıl'dan geldi.

İMKON Yönetim Kurulu üyesi ve ELMÜTDER Yönetim Kurulu başkanı Av. Osman Avcıl konu ile alakalı şu açıklamalarda bulundu.

KONUT FİYATLARI REEL DEĞİŞİYOR

Avcıl ,’’Son açıklanan endeks rakamlarına göre konut fiyatları reel olarak düşüyor. Yani konut fiyatları bir miktar artıyor olsa da bu artış enflasyon oranının çok altında kalıyor. Enflasyona göre düşüş hızlanarak mı sürecek, hatta mutlak, nominal bir düşüşe mi evrilecek, yoksa bir noktadan sonra düşüş duracak hatta çıkış başlayacak mı?

Bu soruların cevabı için gelin öncelikle TCMB Konut Fiyat Endeksi’ne bakalım.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2019 yılı Ocak ayı ‘Konut Fiyat Endeksi’ (KFE) verisini açıkladı. Buna göre, KFE Ocak ayında bir önceki yılın aynı ayına göre, yüzde 7,6 artarak 271,27 seviyesinde gerçekleşti bu duruma bakılırsa ivme yukarı yönde bir hareketlilik görmektedir buda sektörü az da olsa rahatlatmaktadır dedi.

BAZI EVLER MALİYETİNE BİLE SATILIYOR

ELMÜTDER Başkanı Av. Osman Avcıl inşaat sektöründe bazı sektör paydaşlarının ellerindeki stokların satılması açısından özellikle kredi ödemekte güçlük çeken bir kısım inşaatçıların bir kısım konutları maliyetine bile verebileceğinin altını çizdi.

İnşaat maliyetlerinin sürekli artışta olduğu, buna ek arsa maliyetlerinin de eklendiğini belirten Avcıl ev almak isteyen vatandaşların fırsatlardan yararlanmaları bunun için ellerini çabuk tutmaları gerektiğini belirtti. Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak