Advert

6.6 şiddetinde deprem tatbikatı yapıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
6.6 şiddetinde deprem tatbikatı yapıldı
6.6 şiddetinde deprem tatbikatı yapıldı İzzet TUMAY
Bu içerik 424 kez okundu.

İrfan ARSLAN

Elazığ Valiliği Koordinatörlüğünde Elazığ, Adıyaman, Diyarbakır, Bingöl, Erzincan, Malatya, Tunceli'den kurtarma ekiplerinin katılımı ile İl Afet Müdahale Planı kapsamında Bölgesel Düzey Masa Başı ve Saha Tatbikatı yapıldı.

 Elazığ'ın Sivrice ilçesinde yapılan tatbikat kapsamında senaryo gereği 12 kilometre derinlikte 6.6 büyüklüğünde olan deprem 15 saniye sürdü. Depremin ardından merkez üssü Sivrice olarak belirlenmesinin ardından  İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler deprem bölgesinde güvenlik önlemi aldı. Bu arada  deprem bölgesine  gelen AFAD ve UMKE ekipleri  göçük altında kalanları kurtarma çalışmalarına başladılar. Göçük altından çıkarılan yaralılar hastanelere zevk edildi. Deprem bölgesinde arama ve kurtarma faaliyetine  450 personel, 60 araç, iz takip köpeği, 1 helikopter ve kurtarma botunun katıldı. Yapılan tatbikat gerçeği aratmadı.

KALDIRIM: Depreme hazırlıklıyız

Türkiye'nin afetin çok sık yaşandığı bir ülke olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Deprem kuşağı açısından coğrafi olarak yüzde 98 ve nüfus olarak ta yüzde 93’ü kapsayan bir kuşakta yer alıyoruz. Kuşak içerisinde de doğu Anadolu fay hattı içerisinde tam buradan geçen bir hat üzerinde bulunmaktayız. Bu daha önce de yaşandı. Buradaki yapılacak olan çalışmaların, tatbikatın depreme veya diğer afetlere hazır olmanın önemi ortadır. Ülkemiz AFAD’ın kurulmasından sonra dağınık olan bu tür afetlere müdahale ve mücadele gerçekten çok başarılı ve hızlı çalışan kurumsal kapasitesi yüksek, teknoloji ile iyi donatılmış bir yapıya kavuşmuş oldu. En son Endonezya’da bir afet oldu. İlk ulaşan ekipler bizim ekiplerimiz oldu. Dolayısıyla sadece Türkiye içerisinde değil, dünyanın değişik coğrafyalarında meydana gelen afetlerde o kapasitesini gösteren, müdahale eden ve en etkili şekilde yardımcı olan bir kuruluş haline geldi. Yine destekleyici sivil kuruluşlar, yardım kuruluşları ve yerel yönetimlerimiz son derece donanımlı ve hazır” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak