Advert

Vali Kaldırım: Bu fırsat iyi değerlendirilmeli

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Vali Kaldırım: Bu fırsat iyi değerlendirilmeli
Vali Kaldırım: Bu fırsat iyi değerlendirilmeli İzzet TUMAY
Bu içerik 442 kez okundu.

Heyelan riski nedeniyle tahliye edilen alandaki vatandaşların yeni yerleşim yeri için bildirimde bulunmalarının Maden’in geleceği için tarihi bir fırsat olduğunu belirten Vali Kaldırım:

Bu fırsat iyi değerlendirilmeli

İrfan ARSLAN

 Elazığ’ın Maden ilçesinde yaşanan heyelan tehdidi nedeniyle riskle alanda bulunan konut ve işyerlerinin tahliyesinin tamamlanmasına karşılık bu konuda tahliye edilen vatandaşların yeni yerleşim yeri konusunda bildirimde bulunmalarının ilçenin geleceği için tarihi bir fırsat olduğu ve bu fırsatın çok iyi değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Maden konusunda gazetemize yaptığı özel açıklamada "Elazığ'ın Maden ilçesinde heyelan riski nedeniyle binalar boşaltıldı. Maden ilçesinde heyelan riski bulunan afete maruz alanlarda kalan 278 konut ve 232 iş yeri tahliye edildi. Tahliye işlemleri, İçişleri Bakanlığı ve AFAD tarafından hazırlatılan Aktif ve Olası Heyelan Alanlarının Jeolojik-Jeoteknik Değerlendirme Raporuna istinaden yapıldı. Tahliye edilen vatandaşlara barınma yeri temini ve kira yardımı yapılacağını daha önce de açıklamıştık.

Bu tahliye işleminde bulunan vatandaşlarımızın, ilçenin geleceği konusunda yeni yerleşim biriminin belirlenmesi konusunda Bakanlığın da değerlendirmesi için tahliye belgelerinde yeni yerleşim biriminin belirlenmesi için tespit edilen alanlar ile ilgili değerlendirme yapmaları gerekir. Bu konuda baktığımız da tahliyesi yapılan vatandaşlarımızdan çok azı bu konuda görüş belirttiğini görmekteyiz. Bakanlığımızın ilçenin geleceği konusunda yer belirleme konusunda daha sağlıklı bir karar alması ilçemizin geleceği açısından tarihi bir fırsattır. Bu fırsatın vatandaşlarımızca çok iyi değerlendirmesini bekliyoruz. Çünkü bu ilçemizin geleceği, bugün vatandaşlarımızın yaşayacağı tercih ile planlanacaktır. Yarın bu konuda vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için kendi iradeleri ile bir değerlendirme yapmaları, çocukları ve onların geleceğini direkt olarak ilgilendirmektedir. Maden’in yeni yerinin belirlenmesi ilçenin gelecekte gelişme yaşabileceği, yeni işyerlerinin kurulması ve gelişme göstermesi bu ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızı ya mutlu edecek ya da bugünkü sıkıntılar ve yaşanan olumsuzluklar yanında kendini gösterecektir. Ben bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı davranmalarını istiyorum.” dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Takımımız ligde yer alacak
Takımımız ligde yer alacak