YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2019 10:11   Güncelleme : 13-09-2019 10:11

Şahinkaya Cemevi cumartesi günü ibadete açılacak

Şahinkaya Cemevi cumartesi günü ibadete açılacak

Şahinkaya Cemevi Derneği tarafından yapımı gerçekleştirilen Şahinkaya Cem Evi’nin 14 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek törenle ibadete açılacak.

14 Eylül Cumartesi günü saat dörtte Şahinkaya köyünde, Şahinkaya Cem Evi Derneği tarafından yapımı gerçekleştirilen Cem Evi’nin açılışı gerçekleştirilecek.

 ŞAHİN: VATANDAŞLARIMIZI AÇILIŞA BEKLİYORUZ

Muhtarlık vaatlerinden birini gerçekleştirdiğini kaydeden Muhtar Hıdır Şahin, “Cem Evi 2011’de tek katlı yapılmıştı. Aşağı yukarı 10 yıldır Cem Evi’nde herhangi bir faaliyet yoktu. Bayağı eski şeyine geldi. Bende muhtarlıktan önce bir vaatte bulundum. Dedim ki ‘Cem Evi bu şekilde olmaz’ ondan dolayı bizde köy halkı olarak dışarıdaki duyarlı vatandaşlarımızla, belediye başkanımızdan, milletvekillerimizden hepsi de yardımlarını esirgemedi. Bunları yaptık. Şimdi 14 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da açılışımız yapılacak. Şimdi de bizler bütün canları, bütün hemşehrilerimizin Cem Evi’ne gelmelerini bekliyoruz. İnşallah gelirler, bu şenlikte, bu Cem Evi açılışında birlik beraberliğimizi sürdürürüz” ifadelerini kullandı.

UĞRAŞ: HEM CEM EVİ AÇILIŞIMIZI YAPACAĞIZ HEM DE AŞURE ETKİNLİĞİMİZ OLACAK

 Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Organizatör Boran Melih Uğraş, “Biz her zaman diyoruz ‘insan olanın dini olmaz, insan olanın memleketi olmaz, insan olanın ırkı olmaz, mezhebi olmaz’ sevgi ve kardeşlik çerçevesinde hem Cem Evi açılışımızı yapacağız hem de aşure etkinliğimiz olacak. Bütün dostlarımızı, bütün Elazığlıları, Elazığ’da yaşayan bütün misafirleri bu güzel etkinliğe bekliyoruz. Bende bu anlamda değerli Şahinkaya muhtarıma teşekkür ediyorum. Eksik olan bu Cem Evi’ni tamamladığı için bizlerde seve seve yanındayız. Elazığlılara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

TÜRKÜDENİZİ: HER ZAMAN BURADA OLMAKTAN BÜYÜK KEYİF ALIYORUM

Sanatçı Hüseyin Türküdenizi, “Ben bir müzisyen olarak, bir müzik emekçisi olarak her zaman bu tür projelerde bu tür gecelerde olmaktan onur duyuyorum. Bunun içinde geldik burada türkülerimizi söylemeye, aşkı niyaz etmeye. Dostlarımızla gönül köprüsü kurmaya geldik. Burası benim memleketim, doğup büyüdüğüm yer. Ayrı bir memleket her zaman burada olmaktan büyük keyif alıyorum” dedi. Haber Merkezi
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA