YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2019 10:13   Güncelleme : 13-09-2019 10:13

İlim Yayma Cemiyeti hizmetlerine devam ediyor

İlim Yayma Cemiyeti hizmetlerine devam ediyor

Fatih ATABEY

İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şubesi tarafından ders çalışmak isteyen, kursa gitmek isteyen öğrencilere ve vatandaşlara yönelik açılan hizmet binası yeni eğitim yılına hazır. İlimi Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, çocuklarını kursa yazdırmak isteyen ya da kendileri kurslara devam etmek isteyen vatandaşları kayıt yaptırmaya çağırdı.

Birçok ilde olduğu gibi İlimizde de şubesi bulunan İlim Yayma Cemiyetinin gerek öğrencilere gerekse vatandaşlara yönelik düzenlediği eğitim çalışmaları devam ediyor. Bu amaçla İlimi Yayma Cemiyeti Elazığ Şubesi tarafından üç yıl önce hizmete açılan eğitim binası yeni eğitim yılına da hazır. Eğitim binasını basına gezdiren ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara, sundukları imkanlar ile öğrencilerin hem ders çalışabildiğini hem de boş zamanlarını değerlendirebildiklerini söyledi.

KURSLARDAN HERKES FAYDALANABİLİYOR

İngilizce, Arapça gibi dil eğitiminin yanı sıra matematik, fen bilimleri gibi derslere yönelik kursların da açılacağını belirten Kara, hem öğrencileri hem de vatandaşları kurslara kayıt yapmaya çağırdı. Kara çalışmalarına ilişkin ise şu bilgileri paylaştı: “Cemiyetimiz 1951 yılından bu yana hizmet veriyor. Cemiyetimizin temel amacı iyi insan yetiştirmek. Bu amaçla üniversite öğrencilerine yönelik yurtlar açan Cemiyetimiz, İlimizde ise farklı olarak ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik bir eğitim merkezi ile hizmetlerini sürdürüyor. Ortaokul öğrencilerimize yönelik kışın marifet okulları adıyla devam eden bir programımız var. Haftada bir gün geliyorlar ve iki yıl devam eden bir program sunuyoruz. Bunun dışında üniversite öğrencilerimize yönelik, halkımıza yönelik bir takım kurslar düzenliyoruz. Bütün herkese açık bu kurslar. Bu kurslardan faydalanmak isteyenlere yönelik bir bina kurduk. Amacımız iyilik ve hayır. Buradan vatandaşlara da duyurmak isterim; çocuklarını buraya göndermek isterlerse veya kendileri gelmek isterlerse gelip kayıt olsunlar. Kurslarımız yıl boyunca devam ediyor ve kayıt olanlar da bu kursları yıl boyunca sürdürebiliyor. Ayrıca üniversite yurtlarımızda kalan öğrenciler de bu binamızı kullanıyor. Binamızda kitap kafeden sinem salonuna, derslikten mescide, kütüphaneye kadar her imkan var. Daha öncede belirttiğim gibi derdimiz iyi insan yetiştirmek. Yeni eğitim öğretim yılının da hayırlı olmasını diliyorum.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA