YEREL
Giriş Tarihi : 04-10-2019 09:41   Güncelleme : 04-10-2019 09:41

Bahreyn heyeti ile görüşmeler yapıldı

 Bahreyn heyeti ile görüşmeler yapıldı

İrfan ARSLAN

Vali Çetin Oktay’ın girişimleri ile ilimize gelen Bahreyn Ticari Alım Heyeti ilimize gelerek Vali Çetin Oktay başkanlığında yapılan toplantıya katıldılar.

Valimiz Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığında Elazığ TSO ve FKA Genel Sekreterliği Koordinesiyle Bahreynli 8 yatırımcı ile ilimizde gerçekleştirilen karşılıklı ticari alım görüşmelerinde, ilimizde ki yatırım yapabilecekleri alanlar görüşüldü.

Yapılan görüşmenin ardından Bahreynli işadamlarına ilimiz de faaliyet gösteren inşaat, gıda, ahşap/mobilya ve turizm sektöründe ki firmalarla tedarik ilişkilerini geliştirmek maksadıyla ziyaretlerde bulunuldu. Bu ziyaret sırasında Bahreyn Heyetinde ki işadamları toplu ve birebir görüşmeler yaptılar. Bu görüşmelere ilimiz yöneticileri de refakat ettiler. Ziyaret sırasında KOSGEB il müdürü Şaban Yaşa ilimizdeki firmalarımızın dış pazarlara açılması ve rekabet güçlerinin arttırılması noktasında 11 farklı Destek Programıyla olanca gücümüzle firmalarımızın yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirterek, söz konusu bu başlangıçla Bahreynli işadamları ile ticari ilişkilerin gelişmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.

İş görüşmeleri için ilimize gelen Bahreyn İşadamları Heyeti onuruna, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın ev sahipliğinde Harput’ta Kürsübaşı etkinliği düzenlendi ve kendilerine ilimize özgü sekiz köşe şapka ve Gakgoluk Beratı takdim edildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA