YEREL
Giriş Tarihi : 07-10-2019 09:56   Güncelleme : 07-10-2019 09:56

Harput’un UNESCO yolculuğu değerlendirildi

Harput’un UNESCO yolculuğu değerlendirildi

İrfan ARSLAN

Elazığ’ın tarihi Harput mahallesi Harput’un ANESCO geçici Kültür Mirası listesinde yer alması için başlatılan çalışmalar Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım'ın başkanlığında Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kamu kurum ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Harput'un UNESCO'ya dahil edilmesi ile ilgili değerlendirme toplantısında, başvurunun ardından bugüne kadar geçen süreçte yapılan çalışmalar ve bu çalışmaların ışığında önümüzdeki süreçte yapılması gereken çalışmalar yer aldı.

Vali Çetin Oktay kaldırım, Harput’un bu önemli çalışmanın sonucunda UNESCO Kültür Listesinde yer almasının ilimize olan katkısının farkında olduklarını belirterek” Bu çalışmamız beklediğimiz gibi gelişmeler yaşanarak devam ediyor. Biz bu sürece nasıl olumlu katkı verebiliriz bunun çabasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız değerlendirme toplantısında da bunu sağlamak adına  bazı istişareler yaptık ve bu istişare doğrultusunda bir çalışma planı oluşturduk.Önümüzdeki süreç içinde bu plan kapsamında çalışmaların yapılmasına karar verdik.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA