Advert

Aydın: Karma eğitime karşıyız

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
 Aydın: Karma eğitime karşıyız
 Aydın: Karma eğitime karşıyız İzzet TUMAY
Bu içerik 430 kez okundu.

Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Aydın:

Karma eğitime karşıyız

 

Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin Bölge Şube Başkanları toplantısı Elazığ’da gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın, karma eğitimin kaldırılması gerektiğini savundu.

ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği Bölge Şube Başkanları Toplantısı Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın’ın katılımıyla Elazığ’da gerçekleştirildi.

KARAÇORLU: 13 YILDAN BERİ ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ OLARAK FAALİYETTEYİZ

Dernek Binasında gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini üstlenen Elazığ Şube Başkanı Habip Karaçorlu, “Diyarbakır ve Şanlıurfa illerimiz ve Elazığ Şubemizin iştirak ettiği şube başkanları bölge toplantısına Ankara’dan sayın Genel Başkan Yardımcımız Mustafa hocamızda teşrif ettiler. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Öğ-Der Öğretmenler Derneği olarak önce ahlak ve maneviyat düsturuyla yola çıkmış öğretmenleriz. Ülkemizin eğitim-öğretim açısından milli ve manevi çizgide yol alması; eğitim öğretimin kaliteli bir hale gelmesi, saygıdeğer hocalarımızın eğitim öğretim açısından bilgili, donanımlı, tecrübeli olmaları ve bütün bu paylaşımları yerine getirmek amacıyla faaliyet göstermekteyiz. Elazığ’da da biz 13 yıldan beri Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak faaliyetteyiz” ifadelerini kullandı.

AYDIN: ÖĞRETMENE ŞİDDETİ ÖNLEYECEK CAYDIRICI TEDBİRLER BEKLİYORUZ

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın, “Yeni eğitim-öğretim yılında yine eğitim kelimesi problemlerle yan yana anılır oldu. O nedenle başta sınıfta darp edilen Nigar öğretmene geçmiş olsun. Onun şahsında da eğitim camiamıza da geçmiş olsun diyoruz. Aynı zamanda Diyarbakır’da Çınar’daki mesleki ve teknik anadolu lisesi öğretmeni Mehmet Bayar kardeşimize de geçmiş olsun diyoruz. Görüldüğü gibi eğitim öğretimin açıldığı bu ilk günlerde öğretmene şiddet giderek artmaktadır. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk’a seslenmek istiyorum öğretmenin itibarı iade edilmelidir. Onun içinde gerekli tedbirler lafta kalmamalı. İcraat istiyoruz. Öğretmen bizim en değerli varlığımızdır. Çünkü geleceğimiz olan gençliği eğitmektedir. Bu bakımdan öğretmene şiddeti önleyecek caydırıcı tedbirler bekliyoruz” şeklinde konuştu.

AYDIN: KARMA EĞİTİM İNSANİ BİR EĞİTİM DEĞİLDİR

Okulların yeni sınav yöntemine göre nitelikli ve niteliksiz olarak tanımlanmasına karşı olduklarını ifade eden Aydın, “Okullar bildiğiniz gibi nitelikli ve niteliksiz olarak ayrıldı. Bu ayrım; anayasamıza ve öğrencilerimize aykırı ve ayrımcı bir yaklaşımdır.

Bunu şiddetle reddediyoruz. Yapılacaksa bütün okullarımızın kalitesi yükseltilmelidir. Okullarımızı nitelikli niteliksiz olarak ayırmak bir çare ve çözüm değildir. Biz Öğ-Der olarak bu anlamda adil, tarafsız, şeffaf bir eğitim-öğretim ve sınav sistemi istiyoruz. Diğer taraftan 28 Şubat’ın dayatması olan ya da Türkiye’de ideolojik bir dayatma olan karma eğitimin kaldırılmasını talep ediyoruz. Çünkü karma eğitim insani bir eğitim değildir. Hem ilme, pedagojiye aykırıdır. Çünkü; hem biyolojik hem psikolojik farklılıklar vardır. Bu farklılıkları göz ardı ederek eğitimde başarılı olmak mümkün değildir” dedi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ