Advert

“Irak Pazar Fırsatları” Semineri Düzenlendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
“Irak Pazar Fırsatları” Semineri Düzenlendi
“Irak Pazar Fırsatları” Semineri Düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 117 kez okundu.

Elazığ TSO  ile Fırat Kalkınma Ajansı işbiriğinde “Irak Pazar Fırsatları Semineri” Erbil Ticaret Ataşesi Zihni Tuğrul ve Erbil Gümrük Ateşesi Ersay Cete’nin sunumlarıyla Elazığ TSO Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Semirene Sanayi İl Müdürü Mustafa Yavuztürk, Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, Gümrük Müdürü Gülden Çevik, Elazığ TSO Meclis Üyeleri M.Hayri Yıldırım ve Fatih Somay, Fırat Kalkınma Ajansı Uzmanları, Elazığ TSO Birim Müdürleri, İş dünyası temsilcileri ve medya mensupları katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Meclis Üyesi M.Hayri Yıldırım Elazığ TSO olarak ilimiz ihracatının gelişmesi noktasında önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, destekleri için konuşmacılara ve FKA’ya teşekkür etti.

FKA Elazığ Yatırım Ofisi Uzmanı Mustafa Selim Özatay ise yaptığı değerlendirmede Elazığ TSO ile işbirliği yapılarak ihracatın artırılması için Elazığ’da önemli etkinlikler yapıldığını bugün de yine aynı amaç doğrultusunda etkinlik yapıldığını söyledi. Özatay, Tuğrul ve Cete’ye teşekkür ederek, seminerin yararlı olması temennisinde bulundu.

Tuğrul: İhracat Hedefli Büyüme Girişimlerimiz Devam Ediyor…

Açılış konuşmalarının ardından Erbil Ticaret Ataşesi Zihni Tuğrul Ülkemizin büyüme ve kalkınma hedefinin ihracata dayalı olduğunu belirterek, yıllar itibarı ile hem ihracatçı sayısının arttığını hem de ihracat hedeflerinin büyüdüğünü ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından Tuğrul ve Cete birer sunu yaparak; Irak'ın İdari ve Ekonomik Yapısı, Irak İş Mevzuatı, IKBY Yatırım Mevzuatı, Irak'ın ithalatı, gümrük ve korumacılık tedbirleri, Malatya, Elazığ ve Bingöl'ün Irak'a ihracattaki durumu , Standardizasyon ve Sevk Öncesi İnceleme Uygulamalar, Irak'a ihracatta potansiyel ürünler, pazarda avantajlarımız, yaşanan sorunlar ve tavsiyeler, Ülkemizce verilen devlet destekleri konularında bilgiler verdiler.(Büten Haber)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ