Advert

Eylülde 19,3 milyon dolar ihracat yaptık

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Eylülde 19,3 milyon dolar ihracat yaptık
Eylülde 19,3 milyon dolar ihracat yaptık İzzet TUMAY
Bu içerik 233 kez okundu.

Fatih ATABEY

Türkiye İhracatçılar Meclisinin verilerine göre İlimizden eylül ayında gerçekleştirilen ihracat miktarı 19 milyon 396 bin dolar oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) eylül ayına ait ihracat rakamlarını açıkladı. Verilere göre eylül ayında İlimizden gerçekleştirilen ihracat miktarı 19 milyon 396 bin dolar oldu. Verilere göre 1 Ocak – 30 Eylül tarihleri arasında toplam ihracat miktarımız ise 169 milyon 661 bin dolar olarak gerçekleşti. 2018 yılının aynı döneminde İlimizden yapılan ihracat miktarı ise 171 milyon 733 bin dolar olarak gerçekleşmişti. Veriler ihracatımızın yılın ilk dokuz ayında geçen yılın ilk dokuz ayına göre yüzde 1,21 düştüğünü ortaya koydu.

MADENCİLİK YİNE BAŞ TACIMIZ

Verilere göre eylül ayında da İlimizden en çok madencilik ürünleri ihraç edildi. Eylülde İlimizden 16 milyon 862 bin madencilik ürünü ihraç edilirken yılın ilk dokuz ayında İlimizden toplamda 149 milyon 120 bin dolar madencilik ürünü ihraç edildi. Madencilik ürünlerinin ardından İlimizden en çok mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihraç edildi. Eylül ayında bir milyon 213 bin dolarlık mobilya, kağıt ve orman ürünü ihraç edilirken dokuz aylık dönemde ise 7 milyon 604 bin dolarlık mobilya, kağıt ve orman ürünü İlimizden ihraç edildi. Eylül ayındaki ihracatımızda üçüncü sırayı ise su ürünleri ve hayvansal mamüller aldı. Eylülde İlimizden 713 bin dolar su ürünleri ve hayvansal ürün ihraç edilirken dokuz aylık toplamda ise 8 milyon 82 bin dolar su ürünleri ve hayvansal ürün ihracatı gerçekleştirdik.

FABRİKA VAR İHRACAT YOK

Veriler İlimize ilişkin ilginç bir gerçeği de ortaya koydu. Verilere göre; İlimizde bulunan çimento fabrikalarına rağmen neredeyse hiç çimento ürünü ihracatı yapamadık. Eylül ayında sadece 8 bin dolarlık çimento, cam seramik ve toprak ürünü ihracatı olan İlimizin dokuz aylık çimento, cam seramik ve toprak ürünleri ihracatı ise sadece 72 bin dolar seviyelerinde gerçekleşti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ