Advert

165 FİRMA AKTİF ÇALIŞIYOR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
165 FİRMA AKTİF ÇALIŞIYOR
165 FİRMA AKTİF ÇALIŞIYOR İzzet TUMAY
Bu içerik 209 kez okundu.

Yasemin GÖĞDEMİR

Elazığ Organize sanayi Bölgesi yönetim kurulu başkanı Suat Öztürk, şu an OSB’de 165 firmanın aktif çalıştığını belirterek, 6 bin olan işçi sayısının yeni açılacak tekstil fabrikaları ile 10’ Bin e çıkacağını söyledi. Öztürk, yatırımcıya arsa verilmiyor iddialarının yanlış olduğuna da işaret ederek,” Ret edilenlerin gerekçesi kapasitelerinin zayıf olması,  Biz yönetmenliklere uymayanlara arsa verip OSB yi enkaz haline getirmek istemiyoruz. Onun için arkadaşlarımız hassasiyetle inceleme yapıyor. Arsa ve katılım bedelini ödemede zorluk çeken bir firmaya biz neden arsa verelim.” Dedi.

Elazığ Organize sanayi bölgesinin Türkiye nin ekonomik sıkıntılarına rağmen hızla büyüdüğüne işaret eden Suat Öztürk, “Ekonomik sıkıntılar var ancak, bizim bir avantajımız 6. Bölge olmamız. Bu ortamda bile hem içeriden hem dışarıdan yatırımcı arkadaşlarımız var. Şu an hem tekstil, hem de başka alanlarda yatırımcılarımız var.” diye konuştu.

ARSA VE KATILIM BEDELİNİ ÖDEYEMEYENE NEDEN ARSA VERELİM

Öztürk,” OSB ‘de bulunan mevcutlar da kendi alanlarda ek yatırımlar yapıyor. İhracat yapanlarında durumları o kadar kötü değil. İç piyasaya çalışanların tahsilat yönünden ciddi sıkıntıları var azda olsa işçi çıkarmalar olmuştur. Yatırımcılara arsa verilmiyor dedikoduları asılsızdır. Yönetmenliklere sadık kalanlar arsayı alabiliyor. Gerçek yatırımcıya arsa veriyoruz. Dosyasını getirenleri dosyaları inceleniyor.  Artık eskisi gibi arsayı alıp 1 Yıl bekletme olayı yok artık. Gerçek yatırımcıya arsayı veriyoruz 1 ile 6 ay içinde inşaata başlaması lazım ve en az 1 yılda üretime geçmesi lazım. Ret edilenlerin gerekçesi kapasitelerinin zayıf olması,  Biz yönetmenliklere uymayanlara arsa verip OSB yi enkaz haline getirmek istemiyoruz. Onun için arkadaşlarımız hassasiyetle inceleme yapıyor. Arsa ve katılım bedelini ödemede zorluk çeken bir firmaya biz neden arsa verelim.” Dedi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
9323 FORMA BEDELİ YATIRILDI
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ
KALDIRIM ÇİFTİ PERİLERİ ZİYARET ETTİ