YEREL
Giriş Tarihi : 12-10-2019 10:24   Güncelleme : 12-10-2019 10:24

MİLLET BAHÇESİNE ŞEHİTLER İÇİN ANIT YAPILACAK

MİLLET BAHÇESİNE ŞEHİTLER İÇİN ANIT YAPILACAK

Evren DEMİRDAŞ  

Bir dizin ziyarette bulunmak üzere Elazığ’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yapımı devam eden Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulundu.Bakan Kurum, 2016 yılında PKK terör örgütü tarafından Elazığ Emniyet Müdürlüğüne yapılan bombalı saldırı sonucu şehit olan 3 polis memurunun anısına anıtlarının yapılacağını belirterek,”3 şehidimizin haklarını ödeyemeyiz Allah rahmet eylesin. Ama biz onların Elazığ’daki anılarını yaşatmak adına bu millet bahçesinde onları temsil edecek anıtımız olacak” dedi.

“MİLLET BAHÇESİNDE ŞEHİTLERİMİZİN ANITI OLACAK”

Yapımı devam eden Millet bahçesinde terör saldırısında şehit olan üç polis memurunun anılarını yaşamak için anıt yapılacağını belirten Kurum, “Böyle şehitlerimiz olduğu sürece inşallah bu milletin yolunu kimse kesemeyecek. İstikbalini kimse kesemeyecektir. Bizde kararlı bir şekilde vatandaşımıza hizmet etme yolunda projelerimizi gece gündüz takip etmek ve Elazığ’ımızı bulunduğu noktadan daha yukarıya çekecek adımları atmak için çalışıyoruz. Bu Doğu Anadolu fay hattının 26 kilometre yakınında şehir merkezimiz. Elazığ’ımızdaki kentsel dönüşümü, millet bahçelerini, hem Keban hem de Hazar Gölü'müzde bırakılan atık suları bitirmek üzere bu kararları almak üzere şehre geldik. İncelemeler yapıyoruz ve yarında devam edecek. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ruhuna uygun bir şekilde, valimiz, belediye başkanlarımız, vekillerimizle birlikte vatandaşımızın yaşam kalitesini yükseltecek projelerin kararlarını alacağız. Burada 26 bin metrekarelik alanda sadece emniyet müdürlüğü binamız vardı. Bir terör eylemi sonucunda patlama meydana geldi. 3 şehidimiz oldu. 3 şehidimizin haklarını ödeyemeyiz. Allah rahmet eylesin. Ama biz onların Elazığ’daki anılarını yaşatmak adına bu millet bahçesinde onları temsil edecek anıtımız olacak. Yine parkın içerisinde Elazığ’ın tarihinde kahramanlıklarıyla ön planda çıkmış büyüklerimizi de hatırlatacak önemli tanıtım broşürleri olacak. Burası 7-24 saat yaşayacak bir park olacak” şeklinde konuştu.

“KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZ ADIM ADIM İLERLİYOR”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatına da değinen Kurum, “Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde başlatılan operasyonda şuan için hem havadan hem de karadan Suriye’ye barış getirmek için Barış Pınarı Harekatı'nı başlatılmış bulunuyoruz. Başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimiz adım adım operasyonun neticelenmesi noktasında kararlı bir şekilde ilerliyorlar. Bu bebek katillerinin girdiği inlerden çıkması noktasında bugüne kadar ne cevap verdiysek bundan sonrada aynı cevabı vereceğimizi net bir şekilde tüm dünyaya gösterdik. Göstermeye de devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA