Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
FIRAT POLAT
Bu içerik 690 kez okundu.
  • İzzetpaşa Pasajında yapılan çalışma yaklaşık bir yıldır tamamlanamadı. Bu çalışma için Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile bir mutabakat sağlanmamıştı. Bölge Müdürlüğü ise yapılan çalışmaları denetlemiyor.
  • Davetiye usulü ile yapılan bir ihalede ise ihaleye katılmak isteyen bir müteahhide ihaleye katılma izni verilmemiştir.
  • Vakıf, bir çalışma ile ilgili olarak Elazığ Adliyesi 1. Sulh Ceza Mahkemesinde açtığı dava da ise Mahkemeye gerekli bilgi ve belgeleri eksik vererek alınan kararda etkili olmanın yolunu seçmiştir. Söz konusu davada Vakıflar Bölge Müdürlüğü, yapılan çalışmada mutabakat sağlanmadığı için teknik eleman göndermediğini ve yapılan işleri denetleyemediğini belirtmesine karşılık İzzetpaşa Vakfının bu konuda Mahkemeye bilgi sunmadığı belirlendi.

Haber Merkezi- İlimizde bulunan İzzetpaşa Vakfı,davetiye usulü ile yaptıkları ihaleye katılmak isteyen müteahhide izin vermeyerek Vakfı zarara uğratıyor,  Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile mutabık kalmadan çalışma yapıp esnafı sıkıntıya sokuyor, Vakıfla ilgili bazı konularda ise dava açmasına karşılık Yargıya eksik bilgi verip alınan kararları etkiliyor.

İzzetpaşa Vakfı, İzzetpaşa Pasajında bulunan ve kendi ifadeleri ile ekonomik ömrünü dolduran ve deforme olan elektrik hatları, telefon hatları, internet hatları, anons sistemi hatları, görüntüleme hatları gibi hatlardaki kablo değişimi için çalışma başlattı. Vakıf, Malatya’da bulunan Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile mutabakat sağlayıp, işbirliğini onaylaması gerekirken, sadece şifai bir görüşmenin ardından Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile mutabakat sağlamadan işe başlamış ve bu durumda Bölge Müdürlüğü oluru alınmadan bir adım atmıştır.

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN İZİN ALINMAMIŞ

Konuyla ilgili olarak Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü,"İzzetpaşa Vakfının, 30.06.2017 tarih ve 2017/12 nolu yönetim kurulu kararı ile onarım kararı almış, ancak Müdürlüğümüz ile onarıma dair herhangi bir yazılı izin almamış olup, dolayısı ile onarımlar teknik personelimizin dahilinde yapılmamıştır, Söz konusu onarımda yaşanan gecikmelerde kurumumuzun bilgisi yoktur" şeklinde açıklama yapmıştı.

Konuyla ilgili olarak Elazığ 1. Asliye Mahkemesinde açılan davada, İzzetpaşa Vakfı, Mahkemeye; yapılan çalışmada Vakıflar Bölge Müdürlüğü teknik elemanlarının bugüne kadar gelip inceleme yapmadığını, yapılacak olan inceleme sonucunda onayların alınacağı yönünde bilgi vermiştir. Vakıflar Bölge Müdürlüğü ise bu çalışmada İzzetpaşa Vakfı ile bir mutabakatlarının bulunmaması nedeniyle yapılan çalışmaya teknik elemanlarını göndermeyeceğini beyan etmiştir. Vakıf burada eksik bilgi verip Mahkemenin aldığı kararı etkilemiştir.

DAVETİYE USULÜ İHALEYE BAŞKA MÜTEAHHİT GİREMEDİ

Yine İzzetpaşa Vakfı yaptığı bir ihalede işi yapmak üzere davetiye usulü ile müteahhitleri çağırmış, ancak bu ihaleye katılmak isteyen ve başvuruda bulunan bir müteahhidin başvurusunu kabul etmemiştir. Vakfın amacı burada Vakfı korumak olması gerekirken konuyla ilgili olarak gazetemizde çıkan haberde “ Kamuoyunu yanlış bilgilendiriyor, algı operasyonu yapıyorsunuz” şeklinde bir açıklama yapmıştır. İzzetpaşa Vakfı, yapılan çalışmayla ilgili olarak Elazığ Adliyesi 1. Sulh Ceza Mahkemesinde açtığı dava da Mahkemeye gerekli bilgi ve belgeleri eksik vererek alınan kararda etkili olmanın yolunu seçmiştir. Oysa yargıya götürülen bir davada Mahkemeye tüm bulguların eksiksiz olarak verilmesi ve alınacak kararın da bu yönde olması sağlanmalıdır. Vakıf burada da Adaleti yanıltmıştır.

Üyelerini yanıltan, Vakfın çalışmalarından kamuoyunu yanlış bilgilendiren,  Mahkemeye eksik bilgi veren, onarım çalışmalarında Bölge Müdürlüğünün mutabakatını almayan İzzetpaşa Vakfına kim dur diyecek? Elazığ Valiliği mi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü mü?

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X