Advert

KURUM: ÖRNEK BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPACAĞIZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KURUM: ÖRNEK BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPACAĞIZ
KURUM: ÖRNEK BİR KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPACAĞIZ MEHMET KARAKILIÇ
Bu içerik 288 kez okundu.

24 Ocak’ta ilimizde meydana gelen depremin ardından ilimize gelen ve çalışmalarını ilimizde sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çadırda kalan vatandaşları kurulacak olan konteynır kentler ile devletin misafirhanelerine, yurtlara ve binalara yerleştirileceklerini belirtti.

Elazığ’da depremin ardından yineden yapılaşma kapsamında önümüzdeki günlerde ihalelerin yapılacağını ve kalıcı konutların temellerinin atılarak yapılmaya başlanacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum “ Depremin ardından geldiğimiz ilimizde bugüne kadar gerekli tüm çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaları Vatandaşlarımız ile görüşerek onların taleplerini alarak yaptık. Hiçbir sıkıntı yaşanmadı. Bundan sonra burada geçici önlemlerin yerini kalıcı çalışmalar alacak. Bu konuda yaptığımız çalışmalar da tamamlandı. Bu haftanın sonunda veya önümüzdeki haftanın başında ihalelerini yaparak ilimizde kalıcı konutların yapımına başlanacak. Burada ülkemize örnek olacak yeni bir çalışmayı kentsel dönüşüm projesi kapsamında gerçekleştireceğiz.” Dedi

Bakan Kurum konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi. "Bizmişen'deki hazır ve oturulabilecek haldeki konutları ilk önce Sürsürü ve Mustafa Paşa mahallerindeki hak sahiplerine teklif ettik. Eğer isteyen olmazsa veya fazla olursa da Elazığ'daki ağır hasarlılara dağıtacağız. Bununla ilgili önümüzdeki haftaya kadar başvurular hafta sonuna kadar alacağız. Başvuran oldu oldu, olmadı diğer vatandaşlara açacağız. Çünkü elimizdeki konutları bir şekilde dışarıda kalan ağır hasarlı olanlara vermemiz lazım ki çadırda, konteynırde kalmasınlar. En azından sıcak bir evleri olsun orada kalsınlar. Şu ana kadar 500 kişi talep formu doldurmuş. Tabii biz alanları bugün sizinle paylaşıyoruz çünkü bu alanlar daha önce dâhil değildi. Daha önce söylememiştik, yeni dâhil ettik bu alanları."

SÜRSÜRÜ’DE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA TEMEL ATILACAK

Öte yandan il genelinde yıkım çalışmalarının da süratli şekilde sürdüğünü anlatan Kurum, "Projeye dâhil olanlar acil bir şekilde bu alanlardan taşınması gerekiyor ki bize yer teslimi yapılacak. Sürsürü Mahallesinde 10 gün içerisinde temel atacağız. Mustafa Paşa'da da temelimizi eş zamanlı atıp, hızlı bir şekilde yılsonuna kadar konutları bitirmek istiyoruz. Artık önümüze bakalım, yapacağımız daireler 3+1 120 metrekare, 2+1'lerde 90 metrekare brüt daireler olacak. Netleri 2+1'in 75, 3+1'inde 102 metrekare olacak. Sizin farklı daireleriniz olabilir artık o daireleriniz değeri neyse ona göre hareket edilecek."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİTİM AĞIR HASARLI
EĞİTİM AĞIR HASARLI
BAKAN KURUM: BİR YIL İÇERİSİNDE ELAZIĞ'IMIZI SIKINTIDAN KURTARACAĞIZ
BAKAN KURUM: BİR YIL İÇERİSİNDE ELAZIĞ'IMIZI SIKINTIDAN KURTARACAĞIZ