Advert

OĞUZHAN DEMİR: YILMAZ SERTTAŞ, ARTIK MHP MENSUBU DEĞİLDİR

OĞUZHAN DEMİR: YILMAZ SERTTAŞ, ARTIK MHP MENSUBU DEĞİLDİR
OĞUZHAN DEMİR: YILMAZ SERTTAŞ, ARTIK MHP MENSUBU DEĞİLDİR İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1248 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, gazetemize yaptığı ‘özel’ açıklamada, Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş için önemli iddialarda bulundu.

Demir, açıklamasında, ”Yılmaz Serttaş, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinin HDP ile koalisyon hükümeti kurarak AKP’yi saf dışı bırakmasını istemiş ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin koalisyona karşı çıkmasını ağır bir dille eleştirmiş hatta Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz beyefendiyi arayarak bu fikirlerini söylemiştir” dedi.

Elazığ’da partilerinin tek belediye başkanı olan Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş'ın, MHP'DEN ihracı kesinleşti. MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, Serttaş’ın ‘tedbirli’ olarak MHP’den ihraç edildiğini belirterek, “Bir yanılgı içerisine girmiş olabilir dedik ve defalarca uyardık. Kendisinin artık bu parti içerisinde yer alması için bir nedeni yoktu” dedi.

Başkan Demir, açıklamasında şunları kaydetti: “Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Elazığ’da ki tek başkanıydı. Benim önceki il başkanlığım dönemimde şahsım tarafından belirlenerek aday gösterilmişti. Kazanması için de yönetim olarak elimizden ne geliyorsa yaptık ve Serttaş, belediye seçimlerinde Ağın Belediye Başkanı olarak seçildi. Serttaş, seçimi kazanmış olmanın vermiş olduğu özgüvenle farklı beklentiler içine girmiştir. Teşkilat ile uyumlu hareket etmemiştir. Yönetimimizin dışındaki insanları muhatap kabul ederek, onların yönlendirmesiyle hareket eder hale gelmiştir. Daha sonraki zaman diliminde il kongresinde kazanan tarafın üst kurul delegesi olmuş ve son olarak muhalif grubu destekleyerek Akşener’in kuracağı partiye desteğini belirtmiştir.

7 Haziran 2015 seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin HDP ile koalisyon hükümeti kurarak AKP’yi saf dışı bırakmasını istemiş ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin koalisyona karşı çıkmasını ağır bir dille eleştirmiş hatta Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz beyefendiye kadar arayarak bu fikirlerini söylemiştir. Daha önce ihraç edilmesi gereken bir isimdi ama süreç sabretmeyi gerektiriyordu. Bir yanılgı içerisine girmiş olabilir dedik ve defalarca uyardık. Kendisinin artık bu parti içerisinde yer alması için bir nedeni yoktu. 4 Haziran 2017’de soruşturma başlattık. 21 Eylül 2017’de il yönetim kurulunun yapmış olduğu toplantıda Serttaş, oylama neticesinde kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildi.  Disiplin kuruluda 23 Eylül 2017’de toplanarak kararı onadı.  Son olarak 23 Eylül2017 itibari ile Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş artık MHP mensubu değildir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor