Advert

YARAR: KİTAPLARIMI YAZARKEN ENERJİMİ BU TOPRAKLARDAN ALIYORUM

YARAR: KİTAPLARIMI YAZARKEN ENERJİMİ BU TOPRAKLARDAN ALIYORUM
YARAR: KİTAPLARIMI YAZARKEN ENERJİMİ BU TOPRAKLARDAN ALIYORUM İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1103 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen Elazığ 1. Kitap Fuarı’nda gençlerle buluşarak kitaplarını imzaladı.

Ahmet Aytar Meydanı’nda kurulan Kitap Fuarı’nda gençlerle söyleşi yapan Yarar, söyleşi sonrasında Haberkent gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

Elazığ’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Yarar, ”Elâzığ’ın benim meslek hayatımda çok önemli bir yeri var. Kendimi Elazığ’da çok güvende hissediyorum” dedi. Elazığ’ın özellikle teröre hiçbir zaman geçit vermediğini, kendi topraklarında kendi şehrinde teröristi barındırmadığını belirten Yarar, terörün buradan geçmesine fırsat vermediği için Elazığ’ı ve Elazığlıları çok sevdiğini söyledi.

 

“ELAZIĞ TERÖRE DİRENÇ GÖSTEREN, AKILLI BİR MEMLEKET”

 

Yarar, “Akıllı topluluklara ihtiyaç var, akıllı insanlara ihtiyaç var. Keşke hepimiz her tarafta bu kadar akıllı olabilsek” şeklinde konuştu. Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan saldırıya kadar adını teröre karıştırmayan bir memleket olduğunu söyleyen Yarar, “Elazığ okuyan bir şehir, okuyanı, yazanı çok olan bir şehir. Milletler okudukça akıllanır. O nedenle millet olarak çok okuyan ve araştıran olmalıyız” dedi.

 

“YOĞUN İLGİ BEKLİYORDUM”

 

Elazığ’da çok yoğun bir ilgiyle karşılaşan Yarar, “Çok yoğun bir ilgiyle karşılaştınız, bunu bekliyor muydunuz?” sorumuz üzerine “Evet bekliyordum. Çünkü ruhumuz aynı. Mayamız birbirine çok uygun. Her şehrin kendine özgü ruhu vardır. Elâzığ’ın ruhu çok güzel ve kendimi çok mutlu hissediyorum. Elâzığ’ın mayası o kadar güzel ki ve o hamurdan kötü bir ekmek çıkmıyor. Ben de Anadolu çocuğuyum. Ben de bu bozkırlarda gezdim. Yabancısı değilim. O nedenle kitaplarımı yazarken enerjimi bu topraklardan alıyorum. Allah bu temasımızı kesmesin. Beni sevmeseler de ben geleceğim ama şükürler olsun ki Elazığlılar beni çok güzel karşıladı. Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın yapmış olduğu bu tür organizasyonlar umarım çevre illere de örnek olacaktır. Bizim açımızdan kitap fuarları çok zevkli organizasyonlar. İnşallah katılanlar içinde zevkli olacaktır” şeklinde konuştu.

 

“BEDEL ÖDENMEDEN DEVLET OLAN BİR YER YOK”

 

“Kuzey Irak’ta yaşanan referandumla birlikte Irak’a bir gece ansızın girecek miyiz?” sorumuza ise Yarar, “Şu an Irak’a girilmeyi bekliyorsanız. Biz zaten ordayız. Şu an 5 bin TSK askeri var. Şu an sınır birliklerimizle beraber 35 bin askerimiz o bölgede duruyor. Bir gece ansızın gelebiliriz sorusu yok. Bir gün ansızın girdik. Bedel ödenmeden devlet olan bir yer yok. Bedel ödemeden millet olan bir dönem yok. Bedel ödemeden kazanılan hiçbir şey yok” cevabını verdi.

 

“ALLAH KORKUYU GÖNLÜNÜZDEN ALIYOR”

 

Yarar, Kerkük konusunda bu milleti korkutamayacaklarını söyleyerek 15 Temmuz’u hatırlattı: ”Bu aziz millet 15 Temmuz‘da onurlu duruşunu gösterdi. Elinde silahı olmayan eğitim almamış  tank üzerine geldiğinde önünden çekilmeyen ölümden korkmayan bir milletiz. Kerkük gibi konularda da bu aziz milletin korkması mümkün değil. 15 Temmuz’da gazilerimiz ‘Allah korkuyu gönlümüzden almıştı’ dediler. Eğer yolunuz doğru ise Allah korkuyu gönlünüzden alıyor. Cumhurbaşkanımız da gücünü halktan alıyor. Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’da sonuna kadar direnen milletimize güveniyor. Bu bölgenin halkına güveniyor.”

 

“KONU VATAN OLDUĞUNDA SİYASET DÜŞÜNÜLMEZ”

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı’na vermiş olduğu desteğin 15 Temmuz’dan beri devam ettiği konusuna değinen Yarar, ”Devlet Bahçeli’nin güzel bir sözü var, ‘Konu vatan olduğunda siyaset düşünülmez’ diye. Bu sözden hareketle Bahçeli’nin felsefesi çok doğru. Devlet Bahçeli vatan olmadığında siyaset yapılamayacağını bilecek kadar zeki bir lider. Dolayısıyla uzun yıllardır bu memlekette siyaset yapıyor. Devlet Bahçeli’nin duruşunu çok değerli buluyorum. Bahçeli birçok konuda eleştiriliyor. Fakat bu konuda hiç kimse Bahçeli’nin bu duruşunu eleştiremez. Yerinde ve doğru bir duruş” şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli"