Advert

ŞAHİN: BENİ ÇOK YÜREKLENDİRDİNİZ

ŞAHİN: BENİ ÇOK YÜREKLENDİRDİNİZ
ŞAHİN: BENİ ÇOK YÜREKLENDİRDİNİZ İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1169 kez okundu.

Neslihan ÇARIKÇI

Elazığ Belediyesi tarafından birincisi düzenlenen Kitap Fuarı’na olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Yeni yazarlar ve şairlerle tanışıp istişarelerde bulunmak için kitap fuarı, her kesimin ilgi odağı haline geldi. Haberkent gazetesi olarak bizler de fuarı yakından takip ediyoruz.

Elazığ Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nın ilk olması ve bu ilki Elazığlılarla birlikte yaşıyor olmasının kendisi için ayrıca önem arz ettiğini belirten yazar Leyla Şahin, ilk defa kitap fuarına katılmanın heyecanını yaşıyor. Bin Yıldızlı Otelde Bir Saat ve Veda Makamı kitaplarının yazarı Şahin, gazetemize yapmış olduğu açıklamasında, yıllarca kitap yazmak istediğini fakat belli bir bilgi birikimine ulaştıktan sonra yazmaya karar verdiğini bizlerle paylaştı. Elazığ’da geleneksel hale gelecek kitap fuarına bir daha gelmek istediğini ve organizasyonun çok başarılı olduğunu söyledi. Elazığlıların kitaba olan ilgi ve alakasının da çok memnun edici bir düzeyde olduğunu vurgulayan Şahin, “Bu güzel organizasyonda yer almam benim için çok keyifliydi” dedi.

Geçmiş yıllarda Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Okul Müdürlüğü görevini yürüten Şahin, daha çok hasta çocuklarla vakit geçirdiğini ve yıllarca konferans verdiğini belirtti. Aynı zamanda madde bağımlılığı bilgi ve bilinçlendirme uzmanı olan Şahin pek çok televizyon programına katılarak Türkiye’de madde bağımlılığına dikkat çekiyor.

Haberkent’e özel açıklamalarda bulunan Şahin, Elâzığ’dan ve Elazığ’ın misafirperverliğinden çok memnun olduklarını belirterek şunları söyledi: “Kayseri’den geldim. Toplum sağlığı uzmanlık alanım olduğu için doğal olarak halkla iç içeyim. Gözlemleyerek ve belli bir birikime sahip olarak ancak yazabileceğime inandığım zaman yazarlığa adım attım. İşimle beraber tam anlamıyla kitaplarıma yönelemeyeceğimi düşündüm. Yazarlığa işimden ayrılarak devam ediyorum.

Kitap fuarlarına daha önce kitapsever olarak çok katıldım fakat yazar olarak ilk defa katılıyorum. O nedenle Elâzığ benim için çok önemli bir şehir olarak kalacak. Çok şanslı bir şekilde yazarlığa adım attığımı düşünüyorum. Kitaplarım ilk bir ayda satıldı. Kitabım ilk 3 gününde trendtopic oldu. Yaptığım sözleşmeleri 1 yıl öncesinden yaptım ve 1 yıl sonra kitaplarımı gönderdim. Çok şanslı görüyorum kendimi.

Şunu hissettim Elazığ’da, ülkemin her yeri çok güzel. Elazığ çok güzelmiş. Beni çok yüreklendirdiniz. Elazığlılara ve organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum…

Kitaplarımı ‘dünyanın en güzel ülkesi olan Türkiye’min başta oğlum olmak üzere bin bir emekle büyüyen bütün gençlerine’ armağan ediyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
BAKAN PAKDEMİRLİ'DEN ELAZIĞ'A MÜJDE!
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli
“Tarım bana göre savunma sanayisinden de önemli"