Advert

YANILMAZ: AKSA YAPTIĞININ ‘BEDELİNİ’ ÖDER!

Yanılmaz, “Nasıl ki; bir kesim bu elektriklerin kesilmesini ‘istemiyorsa’, bir kesim de Elazığspor’un elektriklerinin ‘kesilmesini’ istiyor. Bu şehrin ekmeğini yiyen, bu şehirden ekonomik kazanç elde eden AKSA'nın yaptığı saygısızlıktır. Elazığspor-Rizespor maçında Rize'ye sponsor olan AKSA, kalkıp Elazığspor'un elektriğini keserse; açıkça söylüyorum AKSA bunun bedelini öder” dedi.

YANILMAZ:  AKSA YAPTIĞININ ‘BEDELİNİ’ ÖDER!
YANILMAZ:  AKSA YAPTIĞININ ‘BEDELİNİ’ ÖDER! İRFAN ARSLAN
Bu içerik 1371 kez okundu.

İzzet TUMAY

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, başta AKSA’nın Elazığspor Kulübü’nün ve stadın elektriklerini kesmesi, Elazığ Belediyesi’nin hizmetleri, ödüle layık görülen projeleri ve 15 Temmuz sürecinde yaşadıkları başta olmak üzere birçok konuda hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

 

AKSA BUNUN BEDELİNİ ÖDER!”

 

Elazığspor Kulübü Tesisleri ve stadın elektriklerinin kesilmesi konusunda konuşan Başkan Yanılmaz, elektrik kesintisinin yapıldığı akşam Elazığspor Kulüp Başkanı ile bu konuyu detaylı bir şekilde görüştüğünü belirterek, şunları söyledi: “Ben bu süreçte Ankara’da olduğum için bu konuyla ilgili çok detaylara girmedim. Lakin bu konu gündeme geldiği gün AKSA’nın CEO'su ile görüştüm. Kendisini arayarak; futbolcuların ve Elazığ halkının moralinin bozulmaması adına stadyumun ve kulübün elektriklerinin açılmasını istedim. Yapılan işin çok yanlış olduğunu söyledim. Kendisi de bu yönde gerekenin yapılacağını söyleyerek gerekli talimatları vereceğini belirtti. Ancak elektrikler açılmadı.

 

AKSA, ELAZIĞ’A SAYGILI OLMALI!

 

AKSA, elektrikleri keseceğine gelsin Elazığspor’a sponsor olsun. Yani AKSA; iki rakip takımdan birine sponsor olacak, Elazığspor’un elektriğini kesecek. Yok öyle bir dünya. AKSA’nın Elazığ’a ‘saygılı’ olması lazım.

 

BİR KESİM ELEKTRİKLERİN KESİLMESİNİ İSTİYOR!

 

Nasıl ki; bir kesim bu elektriklerin kesilmesini ‘istemiyorsa’, bir kesim de Elazığspor’un elektriklerinin ‘kesilmesini’ istiyor. Bu şehrin ekmeğini yiyen, bu şehirden ekonomik kazanç elde eden AKSA'nın yaptığı saygısızlıktır. Elazığspor-Rizespor maçında Rize'ye sponsor olan AKSA, kalkıp Elazığspor'un elektriğini keserse; açıkça söylüyorum, bunun bedelini öder. Ben Elazığ’a döner dönmez bu konuyla ilgili attığımız adımların devamını da atacağım inşallah.”

 

ÇİMENTO FABRİKASI SORUNU!

 

Çimento Fabrikası’nın taşınması için bankadan 80 milyon Euro, eski parayla 320 trilyon lira çekeceği ve bunu da Belediye Meclis üyeleriyle paylaşarak bunun için yetki istediği 'iddiası' ile ilgili de konuşan Yanılmaz, "Bizim attığımız adım; Elazığ’ın geleceğini ilgilendiren önemli bir adım. ‘Bu fabrika buradan gittiğinde bunun parasını Elazığ Belediyesi niye ödesin?’ gibi bir şey var. Tabi biz kendi imkânlarımızı biliyoruz. Belediyenin mali durumlarını biliyoruz, belediyenin hangi mali kaynakların altından kalkabileceğini de biliyoruz. Biz bir taraftan Çimentaş’la bu görüşmeleri yaparken diğer taraftan da kendi mali kaynaklarımızın hangi imkânlarla bunu sonuçlandırabileceğimizi düşünüyoruz. Hemşerilerimizin, Elazığ’ın menfaatleri ve Elazığ’ın çıkarları doğrultusunda biz gövdemizi taşın altına koyacağız ve bununda altından kalkarız.”

 

“15 TEMMUZ GECESİ ANKARA’DA, BOMBALARIN ALTINDAYDIM”

 

Başkan Yanılmaz, “15 Temmuz gecesi ben Ankara’daydım, bombaların altındaydım. Ankara’dan Elazığ’ı koordine ettim. 15 Temmuz gecesi televizyona çıkıp meydanlara insanları çağıran, ‘toplanın bu kalkışmaya karşı direnin’ diyen siyasiyim. Bunu yayınlayan televizyon da Başbakanlık tarafından Demokrasi ödülüne layık görüldü ilk defa yayın yapması nedeniyle. Çok organize olduk, hemen Elazığ’a göndüm ve 28 gün boyunca 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bütün lojistik desteği belediye olarak verdik. 24 saat hiç oradan ayrılmadık. Otobüsleri ücretsiz yaptık, üç öğün yemek ikramında bulunduk. Elazığ’da bir kalkışma olmadı ama Malatya ve Bingöl’den Elazığ’a doğru askeri konvoy duyumunu aldık. Hemen talimat verdik ve tüm iş makinelerimiz, çöp arabalarımız Malatya ile Bingöl yoluna gittiler. Biz o arkadaşlarımıza ‘sizi ezmeden kimse geçmesin’ dedik, o arkadaşlarımız sanki bir düğüne gider gibi gittiler. Elazığ her daim milli duruşunu ortaya koymuş bir şehrimiz. Vatan, bayrak sevgisi olan insanların bulunduğu bir şehirdir ve biz bununla da gurur duyuyoruz elhamdülillah” diye konuştu.

 

20 MİLYON KW SAAT ELEKTRİK ÜRETİMİ

 

Yanılmaz, çöpten elektrik üretimi ile ilgili olarak da, “Biz Türkiye’de belediyeler içinde en kısa zamanda Çöpten Enerji Tesisi’ni yapmış ve bitirmiş bir belediyeyiz. 1,5 yılda o çöp yığınlarının olduğu, çevreyi kirleten, çevreye dezavantaj sağlayan bölgede biz çöpten elektrik enerjisi üretim tesisini yaptık. O çöplerin tümünün üzerine toprakla kapattık ve yeşillendirdik. Şu anda düne kadar çevreye zarar veren çöpler bugün ekonomiye bir katkı sağlıyor. 10 bin konuta yetecek kadar elektrik enerjisi var günlük ve 2015 Aralık ayından bu yana da elektrik üretiyoruz. Şu ana kadar 20 milyon kw saat elektrik ürettik” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HAYVAN HASTANESİ ELAZIĞ’DA”

 

Yanılmaz, Türkiye’nin en büyük hayvan hastanesinin Elazığ’da olduğunu belirterek, şöyle dedi: “Türkiye’nin en büyük hayvan hastanesi Elazığ’dadır. Yine bunu da 1,5 yıllık süre içerisinde yaptık ve devreye aldık. Ne yapıyoruz burada; kedi-köpek polikliniği var, ameliyathanesi var, yoğun bakımı var, MR’ı, röntgeni var.

 

TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR HASTANEDİR

 

Yani tam teşekküllü bir hayvan hastanesi. Türkiye’nin en modern, en kapsamlı, tam teşekküllü hayvan hastanesini biz Elazığ’da işletiyoruz. Kendi veterinerlerimiz, cerrahlarımızla ameliyat yapıyoruz. Bu hastane her türlü sıhhi hizmeti veren bir alandır. 30 dönüm bir alan üzerinde, 5 bin metrekarelik kapalı alandır. Bir toplum hayvanlarına sahip çıkmazsa, ağacına, cenazelerine sahip çıkmazsa yaşayanlarına sahip çıkamaz. Niçin bu üçünü anlatıyorum, çünkü bu üçünün de derdini anlatacak imkânı yok. Hayvan, ağaç, ölmüş insan da derdini anlatamaz. Lakin biz onlara sahip çıkmak durumdayız ve sahip çıkıyoruz. Onun için diyoruz ki; sokak hayvanlarına sahip çıkacağız, onları merhamet ve şefkatle alıp koruyacağız. Hasta ise iyileştireceğiz, ameliyata ihtiyacı varsa ameliyatını yapacağız ve sahip çıkacağız.

 

RANTI EN YÜKSEK OLAN YERE İNŞAAT DEĞİL AĞAÇ DİKECEĞİZ

 

Rantı en yüksek olan 1 metrekare yere inşaat değil bir ağaç dikeceğiz. Bizim sloganımız bu. Bunun yanında cenazesi olan bir kardeşimiz ALO 188’i aradığında bizim cenaze aracımız kefeniyle bütün müştemilatıyla birlikte gidiyor evden alıyor, her türlü hizmeti yapıyor ve defin yapıncaya kadar defin yeri de dahil olmak üzere cenaze sahibinin cebinden 5 kuruş para çıkmıyor.

 

İLDEN İLE CENAZE HİZMETİ

 

Bir hizmet daha veriyoruz ki belki bu Türkiye’de tektir; Mesela İstanbul’da veya Türkiye’nin herhangi bir yerinde vefat etmiş bir kardeşimiz Elazığ’da defnedilmek isteniyorsa cenaze sahipleri bizi arıyor, biz bu cenazeyi bulunduğu yerden alıp havaalanına götürüyoruz, oradan Elazığ’a getiriyoruz. Bu cenaze defnedilene kadar cenaze sahiplerinin cebinden 5 kuruş para çıkmıyor. Her türlü hizmeti biz yapıyoruz. Veya Elazığ’da vefat etti de İzmir’e defnedilmek isteniyorsa Elazığ’dan alıp İzmir’e götürüyoruz ve orada defin yapılıncaya kadar bütün işlemleri biz takip ediyoruz, yine cenaze sahibi 5 kuruş para ödemiyor. Bunu bir kısım yerlerde anlattığımda bana ‘gelip Elazığ’da mı ölsek ne yapsak’ diyorlar.”

 

“CUMHURBAŞKANINDAN ÖDÜL ALMAK ONURDUR”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığı ödül ile ilgili de konuşan Yanılmaz, “Bu bizim için bir onurdur, gururdur. Türkiye’de 884 Ak Partili belediye var. Bu 884 Ak Partili belediye içerisinde 2016 yılında öne çıkan iki projemizi göndermemiz istendi genel merkez tarafından. Ona göre bir yarışma açtılar. Biz de iki projemizi gönderdik. Bir seçici kurul oluşturuldu ve bu kurul 884 belediyeden giden projeleri inceledi, puanlandırdı. Bu puanlandırma sonucu biz de ilk üçün içine girmenin gururunu yaşadık ve Sayın Cumhurbaşkanımızın elinden aldık. Bu ödül benim hayatımın en büyük onur ve gururudur.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor