Advert

ERBAKAN'IN AÇIKLAMASI YANKI UYANDIRDI

ERBAKAN'IN AÇIKLAMASI YANKI UYANDIRDI
ERBAKAN'IN AÇIKLAMASI YANKI UYANDIRDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 427 kez okundu.

Saadet Partisi merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın yaptığı ‘haciz açıklaması’ büyük ses getirdi. Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan’ın yaptığı özel açıklama Kanal D, CNN Türk, Haber Türk, Show TV başta olmak üzere çok sayıda TV kanalında yayınlandı.

Saadet Partisi merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın yaptığı bu ‘haciz açıklaması’ ülke genelinde büyük yankı uyandırdı. Başkan Erbakan, Saadet Partisi’ne icra göndermesi ile ilgili açıklamada, Saadet Partisi’nin Milli Görüş çizgisinden çıktığını ifade etmiş ve başlattıkları hukuki sürecin, Saadet Partisi’nin Milli Görüş prensibinden sapması sonucu başladığını söylemişti. Erbakan yaptığı açıklamalarda, merhum Necmettin Erbakan’ın da 2011 yılında Milli Görüş prensiplerinden ödün verilmemesi için aynı yöntemi kullandığını dile getirmiş, şu ifadeleri de kullanmıştı: “Milli Görüşçü, dava erini meşru gerekçe olmadan görevden alacaksınız, üyeliğini sileceksiniz; Elif Erbakan hanımefendinin konferansını şikayet edip, İstanbul emniyetini arayarak Saadet Partisi bayraklarını sökün diye adım atacaksınız; kendi adını taşıyan Erbakan Vakfı’nı dış güçler kurduruyor diye kendi gazetesinde haber yaptıracaksınız; bütün bunlar çirkin değil de bizim yürüttüğümüz süreç mi çirkin oluyor? Bu yanlışlardan dönülsün diye yürüttüğümüz bu mücadele mi çirkin?”

 

“MİLLİ GÖRÜŞ CAMİASI ASLA ÜZÜLMESİN”

 

Başkan Erbakan, Erbakan Vakfı’nın teşkilatlanmasının neden rahatsızlık verdiğini dile getirmiş, Milli Görüş camiasına da şöyle seslenmişti: “Milli Görüş camiası asla üzülmesin, karamsarlığa düşmesin. Er geç doğru söyleyenler, samimiler ortaya çıkar.” Erbakan son olarak, “Erbakan hocamızın tanımlamış olduğu bu hareketi, şuurlu bir cihat hareketi olarak devam etmesi için bu mücadeleyi devam ettiriyoruz” demişti.

Erbakan’ın, Kanal Fırat, Kanal E ve elazigsonhaber.com internet haber sitesine yaptığı bu röportajı ülke genelinde de büyük ses getirerek, başta Kanal D, CNN Türk, Haber Türk, Show TV olmak üzere çok sayıda ulusal televizyon ve gazete de yayınlandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor