Advert

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI İRFAN ARSLAN
Bu içerik 389 kez okundu.

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Elazığ ve Türkiye’nin farklı illerinden girişimcilik eğitimi almak ve yeni işletme kurmak isteyen genç girişimcilere destek vermeye devam ediyor.

Şimdiye kadar 520 girişimciye KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi veren Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası, 200 vatandaşa daha eğitim vererek KOSGEB desteklerinden faydalanmalarını sağlayacak.

Bu kapsamda Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ve İŞ-KUR arasında KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü imzalandı.

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, protokolün amacının ülkede girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurularak girişimciliğin geliştirilmesini teminen, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmalarını sağlamak, kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak olduğunu belirterek, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolünün taraflar arasında yapılacak işbirliği esaslarını kapsadığını söyledi.

İŞ-KUR il binasında imzalanan protokol törenine Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, İŞ-KUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve kurum çalışanları katıldı.

İmza töreni sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Ulaş, Elazığ esnafı ve vatandaşı için yapılan tüm çalışmaların içinde yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Bizler her zaman esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın kazancı bizim kazancımızdır. Esnafımız hem Türkiye hem de Elazığ için lokomotif görevi üstlenmektedir. Bu yüzden ger daim esnafımızın yanında yer alamaya devam edeceğiz ” diye konuştu.

 

“GİRİŞİMCİ ESNAFLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

 

Ulaş, hem esnaf hem de Elazığ için önemli bir protokol imzaladıklarının altınız çizerek, şöyle konuştu: “Oda olarak şimdiye kadar 520 girişimci kardeşimize KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi verdik. Eğitim alan kardeşlerimizin çoğu ilimizde ve farklı illerde esnaflığa başladı. Eğitimlere alacağımız kursiyerlerde en önemli aradığımız şart esnaflığa hemen başlamasıdır. Çünkü devletimizin verdiği destekten daha çok esnafımızın faydalanmasını istiyoruz. Verdiğimiz belge diploma niteliği taşımamaktadır ki vatandaşlarımız saklasın. Biz kursiyerlerimizin hemen esnaflığa başlayarak ilimiz ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlamasını istiyoruz. Devletimiz esnaflığa yeni başlayacak vatandaşlarımıza büyük destek veriyor.”

 

“KURSİYERLER ÜCRET ALACAK”

 

İmzalanan protokol gereği girişimcilik eğitimi alan kursiyerlerin devlet tarafından İŞKUR aracılığıyla maddi olarak da destekleneceğini belirten Ulaş, “İŞ-KUR İl Müdürlüğü ile imzaladığımız protokolle 200 girişimci kardeşimiz eğitim alacak. Eğitimlerimiz 4 gün sürecek, vatandaşlarımız bu süre içinde devletimiz tarafından ücret alacak. Biz oda olarak eğitimlerimize devam edeceğiz. İlimizde ve ülkemizde ulusal esnaf karşı ne kadar yerel esnaf sayısını artırırsak ilimiz ve ülkemiz için büyük bir kazançtır. Bizler esnaflarımızın her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ulaş, her zaman esnafların ve Oda’nın faaliyetlerinde hep yanlarında yer alan İŞ-KUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa’ya teşekkür ederek, “Bugün esnaflarımız ve ilimiz için önemli bir protokol imzaladık. Bu protokole büyük katkıları olan İŞ-KUR İl Müdürü Abdullah Balcı ve KOSGEB İl Müdürümüz Şaban Yaşa’ya çok teşekkür ederim. Hem girişimcilik kurslarımızda hem toplantılarımızda hem de esnaf ziyaretlerimizde kendileri her daim yanımızda yer alıyor. Hep birlikte hem esnafımız hem de Elazığ’ımız için çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

“HER ZAMAN VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

 

İŞ-KUR İl Müdürü Abdullah Balcı da İŞ-KUR olarak her zaman esnafın yanında yer aldıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Bizler vatandaşlarımızın devletimizin verdiği desteklerden daha çok faydalanması için çalışmalar yürütüyoruz. Bugün de Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odamızla KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi işbirliği protokolü imzaladık. Eğitim sonunda esnaflarımız KOSGEB desteklerinden faydalanmaya hak kazanacaklar. Bizler her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. İlimizde faaliyet gösteren esnaflarımızın yanında çalışan kardeşlerimizin potansiyellerini artırmak adına gerek kişisel gelişim eğitimleri gerek pazarlama satış eğitimleri gerek girişimcilik eğitimlerini hem kurum olarak hem de kuruma paydaş olan sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirmekteyiz. Amacımız ilimize ekonomik olarak katkı sağlamak ve işsizliğini azaltmaktır. Bu doğrultuda Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası ile bu tür faaliyetlerde işbirliği yapıyoruz. Gayretli çalışmalarından dolayı Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş’a teşekkür ediyorum. Protokolün esnaflarımıza ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
FÜ Kadın Kolları aşure dağıttı
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor
EBEGEM’DE Data Soft eğitimleri başlıyor